Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2019!

 

30 grudnia 2018

Ostatnie dwa miesiące roku to trzy wystawy w Polsce. Jedna z nich odbyła się w listopadzie, w weekend 10-11 listopada w Poznaniu. SC Pacifica Sideris*PL DVM i na tej wystawie wygrała w niedzielę BIV i panel BIS. Czekoladowy IC Gabby of Kotoffski*RU pana Mariusza Kaźmierowskiego, prowadzącego hodowlę SetaBlu*PL, w niedzielę wygrał nominację do BIS. Liliowa Giulietta Sideris*PL w oba dni wygrała porównanie do BIV, w a sobotę dodatkowo zdobyła nominację do BIS. Do Poznania przyjechała też pani Beata Michalak ze swoją IC IP Deneris Cat's Avenue*PL, i oczywiście BIS w oba dni wystawy należał do niej. W panelu BIS w niedzielę znalazła się również brytyjka w kolorze, który rzadko zdarza nam się oglądać tak wysoko - bikolorowa liliowa szylkretka Fanta SetaBlu*PL pana Mariusza Kaźmierowskiego, prowadzącego hodowlę SetaBlu*PL.

W pierwszy weekend grudnia odbyła się wystawa w Warszawie, na której CH Euforia Sideris*PL pani Małgorzaty Wójcik w oba dni wygrała nominację do BIS. LV*Rays of Hope Corleone, mieszkający na co dzień w hodowli Sideris*PL pani Małgorzaty Wójcik w niedzielę dostał się do BIS. Adoria Fille Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek w sobotę wygrała BIV i nominację do BIS. Inna z ich kotek, IC Octopussy Fille Montegri*PL wygrała nominację do BIS w niedzielę. GIP IC Deneris Cat's Avenue pani Beaty Michalak znów w oba dni wygrała BIS kastratek. Mamy wielką nadzieję na tytuł National Winner dla tej koteczki :) 

Ostatnia wystawa tego roku odbyła się w Łodzi, w weekend 8-9 grudnia. LV*Rays of Hope Corleone z hodowli Sideris*PL pani Małgorzaty Wójcik w oba dni wygrał nominację do BIS. Czekoladowa Dalia SilentNook*PL pani Karoliny Płanety prowadzącej hodowlę SilentNook*PL w niedzielę wygrała nominację do BIS. SC Olympia Fille Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek w sobotę wygrała BIV szylkretek niebieskich i zdobyła nominację do BIS. W niedzielę BIV szylkretek niebieskich i nominację do BIS wygrała inna koteczka państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek, IC Octopussy Fille Montegri*PL. GIP IC Deneris Cat's Avenue pani Beaty Michalak w oba dni wygrała nominację do BIS kastratek.

Wszystkim hodowcom serdecznie gratulujemy, oby kolejny rok był dla nich co najmniej równie udany!

 

31 października 2018

W dniach 6-7 października nasi klubowicze pojechali do Rybnika. Tam śnieżnobiała SC Pincus Koty u Ali*PL pani Agnieszki Chrzan-Kumorowskiej prowadzącej hodowlę White&Lilac*PL zdobyła w sobotę nominację do BIS. Z kolei niebieska IC Ingrid Cat's Avenue*PL pani Beaty Michalak w oba dni pokonała konkurencję w rywalizacji o nominację do BIS, dodatkowo w niedzielę wygrywając BIV. Czekoladowa Dalia SilentNook*PL pani Karoliny Płanety prowadzącej hodowlę SilentNook*PL zdobyła w sobotę nominację do BIS. Liliowa Markiza Hari Maya*PL pani Ewy Gulki wygrała w oba dni wystawy konkurencję do BIV, a GIC Olympia Fille Montegri*PL, niebieska szylkretka państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek prowadzących hodowlę Montegri*PL wygrała w sobotę BIV i nominację do BIS. W panelu Best in Show znalazła się również IC,IP Deneris Cat's Avenue pani Beaty Michalak prowadzącej hodowlę Cat's Avenue*PL.

Natomiast w ostatni weekend października odbyła się wystawa w Rumii. Pojechała na nią pani Małgorzata Wójcik ze swoją Pacificą, która po raz kolejny w oba dni wygrała BIV, zdobyła nominację do BIS, wygrała go, i zakończyła wystawę w sobotę z BOB 3, a w niedzielę z BOB 2. Niebieska Hestia Sideris*PL, również pani Małgorzaty Wójcik, wystartowała w klasie 11, i w sobotę również wywalczyła sobie BIV i NOM BIS, a w niedzielę dodatkowo go wygrała. Jeszcze jedna koteczka pani Małgorzaty Wójcik wystartowała w tej wystawie, liliowa Giulietta Sideris*PL w oba dni wygrała porównanie do BIV. Na wystawie była też pani Beata Michalak, przywiozła swoją piękną kastratkę, IP IC Deneris Cat's Avenue*PL, która w oba dni wróciła z wystawy z wygranym BIS. 

Wszystkim hodowcom serdecznie gratulujemy!

 

30 września 2018

We wrześniu mieliśmy w Polsce 2 wystawy. "Rok szkolny" otworzył Wrocław, do którego przyjechało sporo brytyjczyków, chociaż niewielu z naszych klubowiczów. Liliowy Volverin Daymon*PL pani Ewy Gulki, prowadzącej hodowlę Hari Maya*PL, wygrał na tej wystawie BIV. Pani Ewa Gulka wróciła z jeszcze jednym sukcesem z tej wystawy - jej płowa IC Cyganeria Hari Maya*PL wygrała w niedzielę nominację do BIS. Fanta Seta Blu*PL, owoc pracy hodowlanej pana Mariusza Kaźmierowskiego prowadzącego hodowlę Seta Blu*PL, uzyskała w niedzielę nominację do BIS w klasie młodzieży.

Tydzień później, w weekend 8-9 września mieliśmy wystawę w Warszawie, na której IP/IC Deneris Cat's Avenue*PL pani Beaty Michalak, prowadzącej hodowlę Cat's Avenue, w oba dni wystawy wygrała panel Best in Show w klasie kastratek.

Wszystkim hodowcom serdecznie gratulujemy!

 

12 sierpnia 2018

Wakacje już w swojej drugiej połowie, trochę leniwe, ale jednak niekiedy hodowcy z naszego klubu i w tym okresie jeżdżą na wystawy.

W czerwcu mieliśmy aż 3 wystawy, najpierw w Krakowie, w pierwszy weekend. Wystawa na pewno ucieszyła panią Agnieszkę Chrzan-Kumorowską, której Dangel White&Lilac*PL wspaniale zadebiutował w klasie 12, wygrywając w niedzielę BIV. W sobotę BIV brytyjczyków białych wygrała Cottereau White&Lilac*PL, koteczka również należąca do pani Agnieszki Chrzan-Kumorowskiej, prowadzącej hodowlę White&Lilac*PL. Diamond Forastero*PL pani Elżbiety Jaglarz zdobyła w sobotę nominację do BIS.

Dwa tygodnie później odbyła się wystawa w Żorach. Mogliśmy na niej zobaczyć po długiej przerwie GIC Glamour Sublime*PL pani Elżbiety Tambor, wygrała ona w sobotę nominację do BIS, a w niedzielę porównanie BIV. Pani Elżbieta Tambor na pewno wróciła z tej wystawy bardzo szczęśliwa - debiutowała na niej niebieska Kimmie Sublime*PL, w klasie 12, i w oba dni wygrała porónanie do BIV, pokonała konkurencję w nominacji do BIS, po czym wygrała finał wystawy w klasie kociąt. IP IC Deneris Cat's Avenue*PL pani Beaty Michalak w sobotę zdobyła nominację do BIS w klasie kastratek, po czym go wygrała. Do Żor przyjechali też państwo Magdalena i Zbigniew Garncarek; mieszkająca w ich hodowli kremowa Himalaya Vabank*PL wygrała w sobotę nominację do BIS. Jeszcze lepiej zaprezentował się UA*Plush Kiss Praline, wygrywając w oba dni BIV, a w niedzielę dodatkowo nominację do BIS.

W ostatni weekend czerwca również mieliśmy wystawę, już prawdziwie letnią, bo w Sopocie. Na tę wystawę pojechała pani Małgorzata Wójcik, i jak zwykle wróciła z laurami. GIC Pacifica Sideris*PL, DVM, w oba dni wygrała nominację do BIS, który też wygrała, i ostatecznie zakończyła wystawę z lokatą BOB 1 w sobotę i BOB 3 w niedzielę. W sobotę wygrała dodatkowo porównanie BIV. Mieszkający w hodowli pani Małgorzaty liliowy IC Grandroshell Lithium wygrał w niedzielę porównanie BIV.

Tydzień później, 7-8 lipca, mieliśmy ostatnią w sezonie letnim wystawę, w Tczewie. Na tej wystawie znów wystąpiła GIC Pacifica Sideris, DVM, i wygrała w oba dni porównanie BIV i nominację do BIS. Na tej wystawie debiutowała w klasie 12 inna koteczka pani Małgorzaty, Hestia Sideris*PL, i ona również w oba dni wygrała BIV kociąt i nominację do BIS, podobnie zresztą jak liliowa koteczka pani Małgorzaty, Hebe Sideris*PL. Pani Małgorzata zaprezentowała na tej wystawie cały miot "H", i wróciła z wygraną BIS również dla niego.

Nasi klubowicze jeździli w czerwcu również za granicę - pani Ewa Gulka pokazywała w słowackim Partizanske swojego kremowego kocurka, Isabi-San Hari Maya*PL, został on w oba dni nominowany do BIS. Na tej samej wystawie pani Elżbieta Tambor pokazała GIC Glamour Sublime*PL, i pokaz ten zaowocował wygranym BIS. 

Wszystkim klubowiczom serdecznie gratulujemy!

Na wystawie w Żorach mieliśmy jako Klub jeszcze jedno miłe wydarzenie - rozdanie nagród za osiągnięcia wystawowe naszych klubowych kotów w roku 2017. Przyjechało na nią naprawdę dużo klubowiczów - bardzo miło było spotkać się w tak dużym gronie :)

31 maja 2018

W pierwszym tygodniu maja spotkaliśmy się w Warszawie - na niej czekoladowa Brawurka Daymon*PL pani Doroty Lipy w oba dni zdobyła nominację do BIS, w niedzielę dodatkowo wygrywając BIV. Oriana Cat's Avenue*PL pani Beaty Michalak debiutowała w sobotę w klasie 12, i był to debiut bardzo udany - zdobyła w swojej klasie nominację do BIS.

Pani Beata Michalak pojechała również w maju ze swoimi kotami do czeskiego Mostu, z którego wróciła z jeszcze większymi laurami - CH James Cat's Avenue*PL wygrał w oba dni nominację do BIS, który tez wygrał, i ostatecznie zakończył wystawę z lokatą BOB 1 w sobotę, i BOB 4 w niedzielę. W niedzielę dodatkowo wywalczył sobie BIV. Jego matka, PR IC Deneris Cat's Avenue*PL w oba dni wygrała BIS kastratek.

Serdecznie gratulujemy!

 

30 kwietnia 2018

W czerwcu odbyły się w Polsce dwie wystawy. Najpierw w Łodzi, w dniach 21-22 kwietnia. Z tej wystawy z pucharami wróciła pani Małgorzata Wójcik, której IC Pacifica Sideris*PL wygrała w sobotę BIS, a w niedzielę dodatkowo BIV brytyjczyków niebieskich i konkurencję zakończyła w lokatą BOB. W sobotę BIV brytyjczyków niebieskich wygrał inny kot naszych klubowiczów, James Cat's Avenue*PL pani Beaty Michalak, który również w oba dni zdobył nominację do BIS. Pani Beata wróciła również z pucharem dla swojej kastratki IC Denerys Cat's Avenue*PL, która w sobotę wygrała BIS kastratek. Himalaya Vabank*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek w sobotę pokonała konkurencję wygrywając BIV, a w niedzielę wywalczyła sobie nominację do BIS.

W ostatni weekend kwietnia odbyła się wystawa w Bydgoszczy. Swój sukces powtórzyła na niej IC Pacifica Sideris*PL pani Małgorzaty Wójcik, wygrywając w niedzielę nie tylko BIV i BIS, ale po pokonaniu konkurencji w następnym etapie zakończyła wystawę z lokatą BOB 1.

Wszystkim wystawcom serdecznie gratulujemy!

 

28 marca 2018

W marcu w Polsce odbyły się dwie wystawy. W pierwszy weekend piękne koty gościł Wrocław, i nasi klubowicze nie powrócili z tej wystawy bez laurów. Niebieska IC Pacifica Sideris*PL pani Małgorzaty Wójcik prowadzącej hodowlę Sideris*PL wygrała w oba dni BIV, wywalczyła sobie nominację do BIS, który również wygrała, a cała wystawę zakończyła z wynikiem BOB 2. Liliowa Giulietta Sideris, również owoc pracy hodowlanej pani Małgorzaty Wójcik, wspaniale zaprezentowała się w klasie kociąt, w oba dni wygrywając nominację do BIS i cały panel, a w sobotę dodatkowo wygrywając BIV. Czekoladowy Usain DiDworek*PL pani Magdaleny Mikołajczak prowadzącej hodowlę DiDworek*PL w oba dni zdobył nominację do BIS. Ulmas of Aydindril*PL pani Dobrochny Nowak prowadzącej hodowlę Aydindril*PL w oba dni pokonał bardzo liczną konkurencję w walce o BIV, po czym wygrał nominację do BIS. To była wspaniała wystawa dla brytyjczyków!

W ostatni weekend marca odbyła się wystawa w Luboniu. Na tej wystawie CH James Cat"s Avenue*PL pani Beaty Michalak prowadzącej hodowlę Cat's Avenue*PL, w sobotę wygrał BIV i nominację do BIS. CH Nairin Kocie Imperium*PL pani Marzeny Urbaniak prowadzącej hodowlę Kocie Imperium*PL wygrała w niedzielę nominację do BIS.

Mamy również wieści z hodowli Dearcat's Cattery*DE. Niebieski kocur pani Agnieszki Ziemedorf, IC Dearcat’s Blue Topas, najpierw w lutym na wystawie w Herve w Belgii 25 lutego wygrał BIS kocurów krótkowłosych, po czym w marcu w Offenburg, 10-11. 03 w oba dni wygrał BIV, nominację do BIS, który równie w oba dni wygrał. Dearcat’s Bicolour Bambina na tej samej wystawie wywalczyła sobie w sobotę nominację do BIS. Prosimy o bardziej regularne wieści!

Wszystkim hodowcom serdecznie gratulujemy!

Na zdjęciach pani Agnieszka Ziemendorf z Dearcat’s Bicolour Bambina i IC Dearcat’s Blue Topas

 

Z okazji zbliżającej się Wielkanocy, wszystkim klubowiczom życzymy udanych, pogodnych, pełnych przyjaznych spotkań Świąt!

 

25 lutego 2018

W weekend 24-25 lutego odbyła się wystawa w Warszawie. Na pewno była źródłem radości dla pani Beaty Michalak, prowadzącej hodowlę Cat's Avenue*PL - jej niebieski James Cat's Avenue*PL wygrał w niedzielę nominację do BIS. Liliowa Giulietta Sideris*PL pani Małgorzaty Wójcik znów nie dała konkurencji najmniejszych szans - w oba dni wygrała BIV i nominację do BIS. To dopiero klasa 12, zobaczymy, co pokaże w klasach kotów dorosłych! GIC Olympia Fille Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek wygrała w sobotę BIV szylkretek niebieskich, w niedzielę oddając palmę pierwszeństwa Octopussy Fille Montegri*PL.

Serdeczne gratulacje!

Na zdjęciu poniżej: Giulietta Sideris pani Małgorzaty Wójcik, prowadzącej hodowlę Sideris*PL

 

23 lutego 2018

Mamy już podsumowanie roku wystawowego 2017 naszych klubowiczów. Składamy gratulacje nie tylko medalowym wygranym, ale wszystkim biorącym udział w zestawieniu, bo różnice w punktach były niekiedy minimalne!

Pełna lista wszystkich biorących udział w naszej zabawie znajduje się tutaj >>>>>>> .

 

5 lutego 2018

W weekend 3-4 lutego odbyła się wystawa w Sopocie. Debiutował na niej czekoladowy Usain DiDworek*PL pani Magdaleny Mikołajczak, prowadzącej hodowlę DiDworek*PL, i był to debiut bardzo udany: Usain w sobotę wygrał BIV, nominację do BIS, a wystawę zakończył wygraną BOS. Na wystawie była też pani Małgorzata Wójcik, prowadząca hodowlę Sideris*PL. Jej niebieska Pacifica Sideris*PL w niedzielę wygrała BIV i nominację do BIS, a liliowa Giulietta Sideris*PL w oba dni wygrała BIV, w sobotę dodatkowo zdobywając nominację do BIS. Na tej samej wystawie debiutował też Ulmas of Aydindril*PL pani Dobrochny Nowak, Ulmas w sobotę wygrał BIV i nominację do BIS. To była bardzo udana wystawa dla naszych klubowiczów!

Serdeczne gratulacje!

  

Prosimy o sprawdzenie skrzynek pocztowych, ruszył TOP 2017!

26 stycznia 2018

W weekend 20-21 stycznia odbyła się wystawa w Warszawie, na której pięknie zaingurowały nowy rok wystawowy nasze koty. Euforia Sideris*PL pani Małgorzaty Wójcik wygrała w sobotę BIV kociąt niebieskich i nominację do BIS. Octopussy Fille Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek wygrała w oba dni BIV Total szylkretek niebieskich, po czym zdobyła nominację do BIS, w którym pokonała wszystkie swoje konkurentki z kategorii 3. Na wystawie państwo Garncarek pokazali również kremową dziewczynkę w klasie kociąt, w sobotę nie tylko pokonała konkurencję, ale również zdobyła nominację do BIS.

Serdecznie gratulujemy!

 

14 października 2017

W weekend 7-8 października odbyła się wystawa w Ostrawie, na której znów błyszczały nasze koty. SP Hero Daymon*PL pani Doroty Lipy prowadzącej hodowlę Daymon*PL po raz kolejny wygrał BIS kastratów, i po tej wystawie będzie mógł pochwalić się kolejnym, niezwykle prestiżowym tytułem przy swoim imieniu: to DSM, Distinguished Show Merit. W Ostrawie była też pani Dorota Krauze prowadząca hodowlę Luna-Gatto*PL, i jej IC Intel Dulce Dream's w oba dni wygrał BIV brytyjczyków niebieskich i zdobył nominację do BIS. W Ostrawie była też pani Ewa Gulka prowadząca hodowlę Hari Maya*PL, jej młody liliowy kocurek IC Volverin Daymon*PL wygrał w Ostrawie BIV i nominację do BIS. Wszystko wskazuje na to, że Ostrawa była udana nie tylko pod względem sukcesów kocich, ale również pod względem towarzyskim. Na zdjęciu od lewej panie Dorota Krauze (hodowla Luna-Gatto*PL), Dorota Lipa (hodowla Daymon*PL) i Ewa Gulka (hodowla Hari Maya*PL).

Serdecznie gratulacje!

 

14 września 2017

W weekend 9-10 września odbyła się wystawa we Wrocławiu, z której nasi klubowicze jak zwykle wrócili z laurami. SC NW Oktawian Fils Montegri*PL z hodowli państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek w sobotę wygrał BIV i znalazł się w BIS. W niedzielę nie tylko powtórzył swoje osiągnięcia, ale dodatkowo wygrał BIS osiągając ostatecznie BOB3. Czekoladowa CH Gabby of Kotoffski*CZ pana Mariusza Kaźmierowskiego prowadzącego hodowlę Seta Blu*PL wygrała w niedzielę nominację do BIS. Liliowy Volverin Daymon*PL pani Ewy Gulki prowadzącej hodowlę Hari Maya*PL w oba dni wystawy wygrał BIV dorosłych brytyjczyków liliowych i zdobył nominację do BIS. Pani Ewa Gulka miała z całą pewnością jeszcze jeden powód do radości, bo jej płowa Eleni Hari Maya*PL w sobotę dostała się do BIS w klasie Juniorów. Natomiast Dionizos Sideris*PL pani Małgorzaty Wójcik w oba dni wygrał BIV kociąt liliowych i wywalczył sobie nominację do BIS.

Serdecznie gratulacje!

Na zdjęciu państwo Magdalena i Zbigniew Garncarek prowadzący hodowlę Montegri*PL, ze swoim utytułowanym Oktawianem :).

 

6 września 2017

Weekend 2-3 września obfitował w wystawy nie tylko w Polsce :) Jedna z nich odbyła się w Warszawie, CH Rich Copper Kuzma pani Beaty Michalak prowadzącej hodowlę Cat's Avenue*PL w niedzielę wygrał BIV brytyjczyków niebieskich. Pani Beata zaprezentowała również swoją piękną szylkretkę, IC Deneris Cat's Avenue*PL, i wróciła do domu z wygranym w oba dni BIV.

W ten sam weekend inni z naszych klubowiczów pojechali do słowackiej Zyliny, i również wrócili z laurami. Aż trzy koty pani Doroty Krauze prowadzącej hodowlę Luna-Gatto*PL znalazły się w BIS, IC Intel Dulce Dream’s*BY, Izar Luna-Gatto*PL i Coffeine GingerEye*PL. Ta ostatnia dodatkowo w oba dni wygrała BIV, a całą wystawę skończyła w poszczególne dni z BOB 2 i BOB 3. Intel w niedzielę wygrał też BIV. W Zilinie była też pani Dorota Lipa, jej SP Hero Daymon*PL po raz kolejny pozostawił konkurencję daleko w tyle wygrywając BIS kastratów, dodatkowo otrzymując BOB 2 wszystkich kastratów wystawy.

To nie koniec! Inni klubowicze pojechali jeszcze dalej, do Wiednia. Tam reprezentowała nas hodowla Montegri*PL, i państwo Garncarek nie powrócili bez trofeów. SC NW Oktawian Fils Montegri*PL, DVM, DSM w oba dni wygrał BIV i BIS, a IC Zazula Fille Montegri*PL w niedzielę wygrała nominację do BIS. Wszystkim naszym hodowcom serdecznie gratulujemy!

Na zdjęciu tym razem pani Dorota Krauze prowadząca hodowlę Luna-Gatto*PL ze zwycięską Coffeine GingerEye*PL.

 

31 sierpnia 2017

W sierpniu nie mieliśmy zbyt wielu wystaw. Nasi klubowicze pojechali 26 sierpnia do czeskiej Ostrawy, i wrócili jak zwykle z nagrodami. Pani Małgorzata Wójcik wygrała ze swoją niebieską Euforią Sideris*PL BIV kociąt niebieskich, zdobywając równocześnie nominację do BIS. Liliowy wychowanek pani Małgorzaty, Dionizos Sideris*PL również znalazł się w BIS, wygrywając go zresztą w klasie Juniorów. Z kolei dobrze nam znana GIC Glamour Sublime*PL pani Elżbiety Tambor wygrała BIV brytyjczyków dorosłych, i ona oczywiście również znalazła się w BIS. W panelu można było również oglądać PR SC Heidi Methexis*CZ, również pani Elżbiety Tambor. Zadowolona wróciła też pani Dorota Lipa, której SP Hero Daymon*PL wygrał BIS kastratów.

Po prawej stronie Dionizos Sideris*PL pani Małgorzaty Wójcik prowadzącej hodowlę Sideris*PL.

 

23 sierpnia 2017

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Klub Britania ma nową Radę. Nasze nowe władze to:

Magdalena Hudyka, hodowla Krabrika*PL
Dorota Krauze, hodowla Luna-Gatto*PL
Dorota Szadurska, hodowla Agilis Cattus*PL

Zgodnie z Regulaminem Klubu, panie Urszula Kolarczyk i Karolina Seidelt jako założycielki Britanii zostały Członkami Honorowymi naszego klubu, i jako Rada mamy nadzieję nadal korzystać z ich wsparcia i rad.

 

13 sierpnia 2017

Lato mija dość leniwie, mieliśmy tylko jedną wystawę w ostatnim tygodniu lipca. Zadowolona wróciła z niej na pewno pani Małgorzata Wójcik prowadząca hodowlę Sideris*PL, której liliowa IC Janis Joplin Sideris*PL wywalczyła nominację do BIS.Liliowy Dionizos Sideris*PL startujący w klasie jedenastej nie tylko dostał się w niedzielę do BIS, ale dodatkowo wygrał BIV brytyjczyków liliowych. Serdecznie gratulujemy!

 

19 lipca 2017

Zgodnie z paragrafem 11, Rozdział IV Regulaminu Klubu Britania oraz decyzją o wycofaniu się z Rady Klubu członka Karoliny Seidelt, ogłaszamy wybory do Rady Klubu. Zapraszamy do zgłaszania kandydatur do Rady, o szczegółach nasi członkowie zostaną poinformowani pocztą.

 

30 czerwca 2017

Czerwiec rozpoczął się wystawą w Krakowie, w pierwszy weekend. W klasie kociąt pięknie zaprezentowała się Izar Luna-Gatto pani Doroty Krauze, zdobywając w oba dni BIV i niminację do BIS. Czekoladowy Gabby of Kotoffski*CZ pana Mariusza Kaźmierowskiego prowadzącego hodowlę Seta Blu*PL w niedzielę wygrał nominację do BIS. Z kolei SC Alimur's Xaviera pani Ewy Gulki prowadzącej hodowlę Hari Maya*PL zdobyła nominację do BIS w sobotę.

W drugiej połowie, 17-18 czerwca odbyła się wystawa w Gliwicach, obfitująca w sukcesy naszych klubowiczów. SC NW Oktawian Fils Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek w oba dni wystawy zdobył nominacje do BIS, w sobotę dodatkowo wygrywając BIV. GIC Glamour Sublime*PL pani Elżbiety Tambor w niedzielę wygrała BIV brytyjczyków niebieskich, zdobywając dodatkowo nominację do BIS. Niebieski kastrat GIP Hero Daymon*PL pani Doroty Lipy w oba dni wystawy zdobył BOS kastratów. BIS kastratów zdobyła SC Heidi Methexis pani Elżbiety Tambor prowadzącej hodowlę Sublime*PL. Izar Luna-Gatto*PL pani Doroty Krauze w oba dni uzyskłaąnominację do BIS, w niedzielę dodatkowo wygrywając BIV kociąt. Dionizos Sideris pani Małgorzaty Wójcik w oba dni wygrał BIV brytyjczyków liliowych. SC Alimur's Xaviera pani Ewy Gulki prowadzącej hodowlę Hari Maya*PL w sobotę zdobyła nominację do BIS. Pani Ewa pokazała na wystawie w Gliwicach jeszcze jedną dziewczynkę, tym razem owoc swojej pracy hodowlanej, płową Eleni Hari Maya*PL, która w sobotę także uzyskała niminację do BIS. RUS*Mysticat's Silver Yuppie pani Małgorzaty Warmijak prowadzącej hodowlę Nechama*PL w oba dni uzyskał nominację do BIS. Wszystkim hodowcom serdecznie gratulujemy, i życzymy wielu równie owocnych wystaw!

W Gliwicach mieliśmy też ogromną przyjemność wręczyć doroczne nagrody dla klubowych kotów za osiągnięcia wystawowe ubiegłego roku, mamy nadzieję na równie udane spotkanie w przyszłym roku!

 

1 czerwca 2017

Dzięki gościnności SMK Żory, Klub Hodowców Kota Brytyjskiego Britania zaprasza hodowców na towarzyszące wystawie wydarzenie, czyli Seminarium dla hodowców kotów ras wszelakich. Seminarium odbędzie się w piątek, 16 czerwca, w tej samej Galerii w której następnie odbędzie się sama wystawa, w Galerii Centrum Handlowe Europa Centralna, Gliwice.

Zaplanowane zagadnienia:

- HCM: spojrzenie na chorobę z nieco innej strony, jako wtórną do niezdiagnozowanych schorzeń. Jakie badania wykonać gdy pada podejrzenie o HCM, na jakie schorzenia zwrócić uwagę, jakie leczenie podjąć - dr Patrycja Bednarz Hebel.
- problemy behawioralne w grupie kotów: "Kontakty społeczne kotów: wzbogacenie czy stres?" - dr Joanna Iracka.
- BARF u kotów nerkowych: jak przygotować mieszanki, jak pracuje nerka w różnych stopniach niewydolności, na jakie składniki zwrócić szczególną uwagę - dr Wojciech Adamski.

Po wszystkich wykładach przewidujemy czas na pytania.
Nasze Seminarium zaplanowane jest na godzinę 15. Chętnych proszę o zgłoszenia mailowe na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Zapraszamy!

 

31 maja 2017

W maju ponownie dwie wystawy. 6-7 maja pierwsza wystawa w Warszawie. Na niej pieknie zaprezentował się liliowy Volverin Daymon*PL pani Ewy Gulki, zdobywając w sobotę nominację do BIS. Dionizos Sideris*PL pani Małgorzaty Wójcik, prowadzącej hodowlę Sideris*PL, wspaniale zadebiutował w klasie kociąt, nie tylko zdobywając nomincję, ale również wygrywając BIS kociąt w niedzielę.

Gratulacje!

 

30 kwietnia 2017

W kwietniu mieliśmy w Polsce dwie wystawy, ale od tej pierwszej, bardzo kameralnej w Sopocie nasi klubowicze najwyraźniej zrobili sobie wakacje.

Tydzień później, 8-9 kwietnia odbyła się wystawa w Luboniu. Na niej liliowa koteczka CH Hana Kocie Imperium*PL państwa Marzeny i Piotra Urbaniak w oba dni wygrała BIV brytyjczyków liliowych. W sobotę Rich Copper Kuzma*RU pani Beaty Michalak prowadzącej hodowlę Cat's Avenue*PL wygrał BIV brytyjczyków niebieskich, dodatkowo zdobywając nominację do BIS. Hodowcom serdecznie gratulujemy!

 

31 marca 2017

W marcu mieliśmy w Polsce tylko jedną wystawę, we Wrocławiu. Nie było na niej zbyt wielu naszych klubowiczów, ale mały akcent się pojawił: wychowanek pani Marzeny Urbaniak prowadzącej hodwle Kocie Imperium*PL w sobotę wygrał BIV brytyjczyków niebiskich. Gratulujemy!

 

28 lutego 2017

W ostatni weekend odbyła się wystawa w Warszawie, bardzo udana dla klubowiczów. James Cat's Avenue*PL pani Beaty Michalak prowadzącej hodowlę Cat's Avenue*PL w sobotę wygrał BIV kociąt i nominację do BIS. W niedzielę nominację odebrała mu siostra Jacqueline, również z hodowli Cat's Avenue*PL pani Beaty Michalak. GIC Orinda Fille Montegri*PL w niedzielę wygrała swój dziewiąty BIV i nominację do BIS, a niebieska IC Muriel Fille Montegri*PL również w niedzielę wygrała BIV dorosłych brytyjczyków niebieskich. Obie dziewczyny oczywiście należą do państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek prowadzących hodowlę Montegri*PL. Trzymamy kciuki za dziesiąty BIV dla Orindy!

 

22 lutego 2017

 

5 lutego 2017

Z ogromną dumą pragniemy poinformować, że wśród klubowych kotów znajduje się brytyjczyk z tytułem National Winner za rok 2016. Jest nim niebieski NW2016 SC Oktawian Fils Montegri*PL, DVM, DSM państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek, prowadzących hodowlę Montegri*PL. Serdeczne gratulacje!

 

1 lutego 2017

Rozpoczął się nowy sezon wystawowy :) Nasi hodowcy zaczęli go w Ostrawie, w której pokazała swoje kotki pani Elżbieta Tambor prowadząca hodowlę Sublime*PL. Dziewczyny pokazały się nader zacnie, IC Glamour Sublime*PL w oba dni zdobyła nominację do BIS, w jeden dzień wygrywając BOS, a w drugi BIS. Zoey Sublime*PL w jeden dzień wygrała BIV kotów niebieskich, a w oba dni zdobyła nominację do BIS.

Pod koniec stycznia odbyła się wystawa w Warszawie, na której swoje koty pokazali państwo Magdalena i Zbigniew Garncarek prowadzący hodowlę Montegri*PL. IC Olympia Fille Montegri*PL i GIC Orinda Fille Montegri*PL w oba dni równo podzieliły pomiędzy sobą wygraną BIV - nad wyraz zgrane i zgodne siostry!

 

2 stycznia 2017

Witamy naszych klubowiczów w nowym, 2017 roku. Mamy nadzieję, że będzie co najmniej równie owocny, jak rok 2016. Czekamy na nasze pierwsze wystawy w tym roku.

Większość hodowców brytyjczyków długowłosych już wie, że BSH/BLH Breed Council przy FIFe, do którego należy dwóch członków naszego klubu, bardzo pilnie pracuje nad ostatecznym, pełnym uznaniem rasy długowłosej w FIFe. Poprzez stronę klubową jeszcze raz zwracamy się z prośbą do hodowców BLH wystawiających swoje koty na naszych wystawach o przesłanie na adres klubowy raportów i ocen ze styczniowych wystaw. Mamy ogromną szansę wystąpić o pełne uznanie już w tym roku! Sprawa jest bardzo pilna, prosimy więc również hodowców krótkowłosych kotów o pracę nad "tymi od BLH" :)

Dzięki pomocy państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek, prowadzących hodowlę Montegri*PL, Klub Britania może pochwalić się własną odznaką, nadawaną hodowlom regularnie badającym swoje koty. Regulamin wyrózniania hodowli znajdziecie Państwo tutaj >>>>>>>>>>> . Równocześnie proszę o cierpliwość w czekaniu na odbudowę strony - mieliśmy atak, który na szczęście z powodzeniem odparliśmy :) . Strona na razie przebudowana została, dla bezpieczeństwa, w prostym html, zakładki powracają powoli i mozolnie, ale wrócą wszystkie. Wówczas w wykazie hodowli przy wszystkich hodowlach spełniających warunki regulaminowe pojawi się piękna odznaka Odpowiedzialnego Hodowcy, do umieszczenia również na stronie hodowli.

Jesteśmy również w trakcie organizowania naszego pierwszego Seminarium, które prawie na pewno odbędzie się w czerwcu, i poruszać będzie tematy związane z hodowlą, badaniami, wystawami, i behawiorem kotów, nie tylko brytyjskich. Kilkoro specjalistów już potwierdziło swój udział, pracujemy nad resztą. Wstepny, ramowy program roześlę Państwu już niebawem.

Oczywiście i w tym roku zorganizujemy nasz coroczny TOP, do 10 stycznia otrzymacie Państwo formularze.

Tak więc, chociaż strona na chwilę zamarła, praca klubu bynajmniej nie, chociaż przez chwilę nie była może zbyt widoczna. Niestety, walka ze Skynetem jest niekiedy dość czasochłonna :)

Ostatnią, ale bardzo ważną informacją z grupy organizacyjnych jest ta o zmianie adresu mailowego klubu. Obecny adres to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

2 listopada 2016

W październiku nasi klubowicze byli na kilku wystawach. Rybnik, 22-23 paździenika, był na pewno bardzo udanym występem dla kotów pani Doroty Krauze prowadzącej hodowlę Luna-Gatto*PL. Jej niebieski kocur CH Intel Dulce Dream's w sobotę zdobył nominację do BIS, a w niedzielę wygrał BIV, ponownie nominację do BIS, który nastepnie wygrał. Wystawa zakończyła się dla Intela z lokatą BOB 1. Pani Dorota przywozła na wystawę jeszcze swoją płową koteczkę CH Hrizantema of Sweet Victory, która w sobotę zdobyła nominację do BIS. Kremowy Taranis Isena*PL pani Urszuli Kolarczyk wygrał w sobotę BIV. W niedzielę BIV kotów kremowych również należał do pani Urszuli Kolarczyk, a raczej do młodego kocurka pochodzącego z jej hodowli, Itamira Isena*PL. Na tej samej wystawie debiutowała w klasie 11 koteczka Diamond Forastero*PL, i był to debiut bardzo udany, bo zwieńczony wygrana nominacją do BIS. Tydzień później odbyła się w Wiedniu najważniejsza z organizowanych corocznie wystaw, Wystawa Światowa, czyli World Show. Ogromny sukces odnieśli na niej państwo Magdalena i Zbigniew Garncarek, wygrywając w ogromnej konkurencji BIV, a następnie zdobywając nominację do BIS. Występ w panelu na Wystawie światowej to naprawdę ogromny sukces!

5 października 2016

Za nami wystawa we Wrocławiu. Oprócz zwykłej rywalizacji, koty brytyjskie miały okazję powalczyć między sobą w zorganizowanym specjalnie dla nich Special British Show, i nasze koty pięknie zaprezentowały się we wszystkich konkurencjach. SC Oktawian Fils Montegri*PL DVM państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek ukończył we Wrocławiu niezwykle prestiżowy tytuł DSM, więc jego imię będzie teraz jeszcze dłuższe :) Stało się to dzięki wygranemu w niedzielę po raz 10. BIS kocurów kategorii 3, oprócz tego po raz kolejny wygrał w niedzielę BIV brytyjczyków niebieskich, a wystawę zakończył ostatecznie z lokatą BOB 3. Oktawian był do BIS nominowany również w sobotę. Hodowcy z Montegri*PL przywieźli do Wrocławia jeszcze swoją młodzież, liliową szylkretkę Emily Fille Montegri*PL, która w niedzielę również znalazła się w BIS. Na wystawie była również pani Elżbieta Tambor, z niebieską kotką IC Glamour Sublime*PL, owocem własnej pracy hodowlanej. W sobotę to Glamour właśnie wygrała BIV brytyjczyków niebieskich, i dodatkowo w oba dni wystawy wywalczyła nominację do BIS. Pani Elżbieta przywiozła jeszcze "młodą krew" swojej hodowli, niebieską Zoey Subime*PL, która w klasie młodzieży w oba dni wywalczyła sobie nominację do BIS. Do Wrocławia przyjechała również pani Dorota Lipa, jej GIP Hero Daymon*PL w oba dni uzyskał nominacje do BIS kastratów, który następnie wygrał. Pięknym wynikiem może również pochwalić się rudy Thorgal Daymon*PL, który w oba dni wystawy wywalczył nominację do BIS kociąt. Jeszcze jeden z naszych kotów znalazł się wniedzielę w BIS, to rzadko goszczący na wystawach Elmo Miziaki*PL pani Magdaleny Kubickiej, prowadzącej hodowlę Miziaki*PL. We Wrocławiu odbył się również Special British Show, wktórym wzięło udział 47 brytyjczyków. Niewiele zabrakło do Breed BIS... Nasi klubowicze wspaniale pokazali się i tutaj, i aż trzy wygrane przypadły naszym kotom. To GIP Hero Daymon*PL w klasie kastratów pani Doroty Lipy, Zoey Sublime*PL w klasie młodzieży pani Elżbiety Tambor, i SC Oktawian Fils Montegri*PL, DVM DSM w klasie kocurów, i on też wybrany został najlepszym kotem brytyjskim całej specjalistycznej wystawy. Hodowcom, jak zawsze, serdecznie gratulujemy!

 

25 września 2016

Tym razem nasze koty wystąpiły na wystawie w Bydgoszczy. SC Oktawian Fils Montegri*PL DVM w niedzielę wygrał BIV i nominację do BIS, a CH Zazula Fille Montegri*PL również znalazła się w BIS, oba koty państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek. IC Orinda Fille Montegri dopełniła radości swoich hodowców, wygrywając w oba dni BIV szylkretek niebieskich.

Hodowcom, jak zawsze, serdecznie gratulujemy!

 

15 września 2016

W Warszawie odbyła się kolejna wystawa z udziałem "naszych" kotów. SC Oktawian Fils Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek w sobotę zdeklasował konkurencję, wygrywając BIS kocurów w kategorii 3. Pięknie zadebiutowała w klasie otwartej liliowa Zazula Fille Montegri*PL, zdobywając w sobotę nominację do BIS.

Natomiast w ostatni weekend sierpnia nasi klubowicze pojechali na wystawę do czeskiej Ostravy. Na pewno bardzo zadowolona wróciła z niej pani Dorota Lipa prowadząca hodowlę Daymon*PL, której GIP Hero Daymon*PL w oba dni wygrał BIS kastratów, CH Grand Easy Bella*PL w sobotę zdobył nominację do BIS, a Olivka Daymon*PL w niedzielę wygrała BIV i nominację do BIS.
Hodowcom serdecznie gratulujemy!

 

11 sierpnia 2016

W ostatni weekend, 6-7 sierpnia, odbyła się w Sopocie kolejna wystawa. Ogromny sukces odniósł na niej SC Oktawian Fils Montegri*PL DVM państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek w oba dni wygrał BIV, nominację do BIS, który również wygrał, i obie wystawy zakończył z lokatą BOB 1. Ogromne gratulacje!

 

27 czerwca 2016

W czerwcu odbyły się jeszcze dwie wystawy. W weekend 18-19 czerwca mogliśmy oglądać zmagania kotów i ich hodowców w Gliwicach. IC Glamour Sublime*PL państwa Elżbiety i Zbigniewa Tambor, prowadzących hodowlę Sublime*PL, wygrała w sobotę nominację do BIS. IP Hero Daymon*PL pani Doroty Lipy w sobotę wygrał nie tylko BOS, ale również BIV kastratów - bardzo się cieszymy, bo Best in Variety w przypadku kastratów przytrafia się naprawdę rzadko. Deneira Luna-Gatto*PL pani Doroty Krauze w niedzielę wywalczyła nominację do BIS w klasie juniorów, a Taranis Isena pani Urszuli Kolarczyk w niedzielę wygrał BIV brytyjczyków kremowych. Pani Dorota Krauze, prowadząca hodowlę Luna-Gatto*PL, ucieszyła się też na pewno ze wspaniałego występu swojego młodego kocurka Intela Dulce Dream's, który w sobotę wygrał BIV i nominację do BIS w klasie juniorów.
Tydzień później odbyła się wystawa w Legionowie, na której również licznie wystąpili nasi klubowicze. SC Oktawian Fils Montegri*PL DVM państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek w oba dni wygrał nominację do BIS, w sobotę dodatkowo wygrywając BIV brytyjczyków niebieskich. IC Glamour Sublime*PL państwa Elżbiety i Zbigniewa Tambor wygrała konkrencję BIV w niedzielę, dodatkowo zdobywając nominację do BIS,  kończąc swój występ wygranym BOS. Oprócz tego, Glamour otrzymała tytuł British Breed Winner of Poland 2016. Jacinthe des Grenadines de Celan pani Beaty Michalak, prowadzącej hodowlę Cat's Avenue, w sobotę wygrała nominację do BIS. PL*Gotham Funky Violin państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek, prowadzących hodowlę Montegri*PL, w niedzielę wygrała nominację do BIS w klasie kociąt. Wielką radość pani Dorocie Krauze sprawił też płowy kocurek Conor Luna-Gatto*PL, zdobywając w niedzielę nominację do BIS w kategorii dorosłych kocurów.
W sobotę w Legionowie dodatkowo odbył się Special Show Kotów Brytyjskich, i w tej konkurencji nasze koty również zaznaczyły swoją obecność. Najlepszym kocurem został nasz SC Oktawian Fils Montegri*PL DVM państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek, i on też został wybrany zwycięzcą całego Special Show.
Hodowcom serdecznie gratulujemy!

 

8 czerwca 2016

Za nami pierwsza wystawa czerwca, odbyła się w ostatni weekend w Krakowie. SC Oktawian Fils Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek w oba dni zdobył nominację do BIS, w oba dni go wygrał, i obie wystawy zakończył z BOB 3. W niedzielę dodatkowo wygrał BIV brytyjczyków niebieskich. Na tej samej wystawie IP Hero Daymon*PL pani Doroty Lipy w oba dni wygrał BIS kastratów.

Hodowcom serdecznie gratulujemy!

 

12 maja 2016

Maj zaczął się bardzo obiecująco dla naszych klubowiczów. 1 maja w Żilinie IP Hero Daymon*PL pani Doroty Lipy, prowadzącej hodowlę Daymon*PL, wygrał BOS kastratów.
Tydzień później odbyła się w Polsce wystawa w Skierniewicach, na którą pojechali ze swoimi kotami państwo Magdalena i Zbigniew Garncarek z hodowli Montegri*PL. SC Oktawian Fils Montegri*PL w oba dni wygrał BIV brytyjczyków niebieskich, dodatkowo zdobywając nominację do BIS. Oktawian może też poszczycić się dodatkowym tytułem Distinguished Variety Merit, czyli co najmniej dziesięciokrotną wygraną BIV. Na tej wystawie wystąpiła również młoda koteczka państwa Garncarek, PL*Gotham Funky Violin, i był to występ bardzo udany, z wygranym w niedzielę BIV kociąt niebieskich, zdobytą nominacją do BIS, i wygranym finałem w klasie kociąt.

 

30 kwietnia 2016

W kwietniu nasi klubowicze byli na dwóch wystawach. W Kościanie, gdzie odbyło się też rozdanie nagród naszym najlepszym kotom za osiągnięcia wystawowe w roku 2015, hodowcy Britani wystąpili dość licznie. Niebieski PR Hero Daymon*PL z hodowli Daymon*PL pani Doroty Lipy w oba dni wystawy wygrał BIS kastratów. Liliowa Olivka Daymon*PL, również z hodowli pani Doroty Lipy, w niedzielę wygrała BIV kociąt. Wystawa w Kościanie była bardzo owocna dla pani Doroty Lipy, bo jeszcze jeden kot z jej hodowli znalazł się w sobotę w BIS - płowy kocur Keksi Silky Babe*SK. Czarny Leon Britabby*PL z hodowli Britabby*PL, prowadzonej przez panią Liliannę Szwarc, w oba dni wygrał nominację do BIS, podobnie IC Bessie Brytek*PL, również z hodowli pani Lilianny Szwarc, dodatkowo wygrywając w oba dni BIS kastratek. Kremowa Robinia Britabby*PL z hodowli Di Dworek*PL, prowadzonej przez panią Magdalenę Mikołajczak, pięknie zadebiutowała w klasie otwartej, zdobywając w niedzielę nominację do BIS. Podobnie ucieszył panią Magdalenę liliowy Riko Diamond Regnum*RU, wygrywając w sobotę BIV kociąt. Jeszcze jednym kotem, który został wyróżniony na wystawie w Kościanie, był niebieski CH Yang Ethos Empire of Cat*RU z hodowli Sublime*PL, prowadzonej przez panią Elżbietę Tambor, który to w sobotę wygrał BIV kotów niebieskich.

Tydzień później nasi hodowcy pojechali do Brna, gdzie również mocno zaznaczyli swoją obecność. SC Hannelore Fille Montegri*PL, z hodowli państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek, w oba dni wystawy zdobyła nominację do BIS, w niedzielę dodatkowo go wygrywając. W niedzielę Hannelore wygrała również BIV brytyjczyków niebieskich. SC Oktawian Fils Montegri*PL w sobotę wygrał BIV i nominację do BIS. Państwo Garncarek pokazali też w Brnie swojego liliowego kocura, GIC Prado Jewel Sapphire, przywożąc do domu wygrany BIV kotów liliowych. Z hodowli Montegri*PL wystąpiła w Brnie jeszcze jedna koteczka, i był to jej, bardzo udany, debiut wystawowy - PL*Gotham Funky Violin w oba dni wystawy wygrała nominację do BIS w klasie kociąt.
Hodowcom serdecznie gratulujemy, i życzymy dalszych sukcesów wystawowych!

 

16 kwietnia 2016

Nagrody za osiągnięcia wystawowe za rok 2015 kotów należących do Britanii zostały rozdane!

23 marca 2016

Na wystawie w Szczecinie znów mogliśmy podziwiać koty naszych klubowiczów. IC Muriel Fille Montegri*PL w oba dni zdobyła nominację do BIS. GIC Oktawian Fils Montegri*PL w niedzielę nie tylko zdobył nominację do BIS, ale dodatkowo wygrał BOS. Oba koty należą do państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek, którym serdecznie gratulujemy.

8 marca 2016

W ostatni weekend odbyła się wystawa we Wrocławiu. Niebieska szylkretka CH Dhalia Debricon*PL z hodowli Isena*PL pani Urszuli Kolarczyk zdobyła w niedzielę nominację do BIS, a do tego wygrała Special Show kotek brytyjskich, wybrana najładniejszą ze wszystkich startujących na wrocławskiej wystawie brytyjek. Wygraną BIS kastratów pochwalić się może liliowy bikolor Elmo Miziaki pani Magdaleny Kubickiej prowadzącej hodowlę Miziaki*PL. Elmo wygrał również Special kotów brytyjskich w kategorii kastratów.
Hodowcom serdecznie gratulujemy!

Elmo Miziaki*PL

 

1 marca 2016

Za nami wystawa w Warszawie, bardzo udana dla państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek prowadzących hodowlę Montegri*PL. IC Muriel Fille Montegri*PL w niedzielę wygrała BIV brytyjczyków niebieskich, i nominację do BIS. Podobny sukces, tyle że wśród niebieskich szylkretek, odniosła IC Olympia Fille Montegri*PL. Najwięcej radości swoim hodowcom sprawił zapewne GIC Oktawian Fils Montegri*PL, zdobywając w sobotę BIV, oraz nominację do BIS, który następnie został przez niego wygrany.

 

10 lutego 2016

Pełna lista kotów biorących udział w naszej zabawie, wraz z punktacją, tutaj >>>>>>>>>>>> . Bardzo trudno było przydzielać miejsca, bo niekiedy różnice są naprawdę minimalne...

 

18 stycznia 2016

Za nami pierwsze wystawowe weekendy tego roku. Mamy już pierwsze sukcesy naszych kotów. Na wystawie w Warszawie, w dniach 16-17 stycznia 2016, niebieski GIC Intan Fils Montegri*PL pani Beaty Michalak, prowadzącej hodowlę Cat's Avenue*PL, w oba dni wywalczył nominację do BIS, a w niedzielę dodatkowo zwyciężył w porównaniu BIV.

Natomiast w dniach 9-10 stycznia odbyła się wystawa w Ostrawie, na której debiutowały 3 koty pani Doroty Lipy prowadzącej hodowlę Daymon*PL. Czarna szylkretka Yvette Lah-Di-Dah*PL w pięknym stylu rozpoczęła występy w klasie otwartej,, zdobywając w niedzielę nominację do BIS. Pozostałe koty pokazały się w klasie 11, i każde z nich zostawiło swój ślad. Czarny kocurek Grand Easy Bella*PL w BIS znalazł się również w niedzielę, a płowy Keksi Silky Babe*CZ wygrał nominację w sobotę.

Hodowcom serdecznie gratulujemy!

GIC Intan Fils Montegri*PL:

 

 

Kiedy choinka, leśna dama, włoży już swoje stroje,
A w kuchni ciasto piecze mama, aż pachnie na pokoje,
Wszystkich ogarnia podniecenie, nas i sąsiadów z bloku…
Szkoda, że Boże Narodzenie jest tylko raz do roku.

Ludwik Jerzy Kern

Wszystkim miłośnikom kotów, nie tylko brytyjskich, życzymy pogodnych, spokojnych, w otoczeniu najbliższych, świąt Bożego Narodzenia.

 

Tydzień później niektórzy nasi hodowcy pojechali do Brna, w którym również bardzo wyraźnie zaznaczyli swoją obecność.

 

3 grudnia 2015

W poprzedni weekend, 28-29 listopada 2015, odbyła się ostatnia w tym roku wystawa w Polsce, zorganizowana przez klub EKKR w Warszawie. Znany nam już bardzo dobrze GIC Oktawian Fils Montegri*PL w oba dni wygrał zarówno BIV dorosłych brytyjczyków niebieskich, jak i nominację do BIS. IC Prado Jewel Saphire, również z hodowli Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek, w niedzielę wygrał nominację do BIS i BIV kotów liliowych. Z tej samej hodowli wróciła na wystawowy ring IC Orinda Fille Montegri*PL, wygrywając w sobotę BIV i NOM BIS. Hodowcom serdecznie gratulujemy!

 


18 października 2015

4 października, na wystawie w czeskiej Ostravie, koteczka Quyen Agilis Cttus*PL pani Joanny Czub prowadzącej hodowlę Mibrimi*PL, w pięknym stylu zakończyła tytuł Championa, zdobywając nominację do BIS. Serdecznie gratulujemy!

 

30 września 2015

Na wystawie w Bydgoszczy w ostatni weekend powód do radości miała na pewno pani Beata Michalak, prowadząca hodowlę Cat's Avenue*PL. Koteczka jej własnego chowu, niebieska Chloe Cat's Avenue*PL, w oba dni nie tylko pokonała sporą konkurencję do certyfikatu, ale również zdobyła nominację do BIS. Ogromne gratulacje!

 

17 września 2015

W Warszawie kolejny kot z hodowli Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek sprawił swoim opiekunom wiele radości, wygrywając w niedzielę BIV kotów liliowych. Gratulujemy!

 

31 sierpnia 2015

Tym razem wieści z dalekiej Szwecji. W ostatni weekend odbyła się tam wystawa, daleko na północy, w pięknym Lulea. Tam startowała ze swoją koteczką pani Marta Nyström, prowadząca hodowlę S*BriSavanti's. Owoc jej pracy hodowlanej, S*BriSavanti's Firenze, startująca w klasie juniorów, uzyskała w niedzielę nominację do BIS. Pani Marcie serdecznie gratulujemy!

 

21 sierpnia 2015

Temperatury zdecydowanie nie odstraszyły naszych klubowiczów od wystaw :)

W weekend 8-9 sierpnia odbyła się wystawa w Kędzierzynie-Koźlu. Na niej niebieski Stefano Sublime*PL z hodowli Mibrimi*PL pani Joanny Czub, startujący w klasie młodzieży, w oba dni uzyskał nominację do BIS. IC Therressa Tutto Sweet de la Horsky Park*SK pani Lilianny Kazimierskiej, prowadzącej hodowlę Severum*PL, w sobotę wygrała BIS kastratek. Pięknie też zadebiutowała płowa Coco Luna-Gatto*PL pani Doroty Krauze, owoc jej własnej pracy hodowlanej, zdobywając w niedzielę nominację do BIS.

Hodowcom serdecznie gratulujemy!

Stefano Sublime*PL:

 

24 lipca 2015

Przemiłą niespodziankę sprawiła swojej hodowczyni, pani Liliannie Kazimierskiej, srebrzysta pręgowana IC Therressa Tutto Sweet de la Horsky Park*SK, zdobywając w oba dni Best of Opposite Sex. Piękny powrót na wystawowy ring po dość długiej przerwie!

18 czerwca 2015

Jeszcze krótkie sprawozdanie z wystawy w Bratysławie. GIC Oktawian Fils Montegri*PL, z hodowli państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek, nie tylko ukończył tam tytuł Grand International Champion, ale dodatkowo w drugi dzień wystawy wygrał BIV brytyjczyków niebieskich, zdobywając też nominację do BIS.

Hodowcom serdecznie gratulujemy!

11 czerwca 2015

Tym razem nasi klubowicze odwiedzili wystawę w Krakowie. I tak GIC Hannelore Fille Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek w sobotę wygrała BIV, a w oba dni wywalczyła sobie niminację do BIS. W sobotę w klasie kociąt debiutował kocurek pani Joanny Czub z hodowli Mibrimi*PL, Stefano Sublime*PL, wygrywając BIV kociąt i nominację do BIS.

Hodowcom serdecznie gratulujemy!

 

14 maja 2015

W ostatni weekend odbyła się wystawa w Skierniewicach, na której Muriel Fille Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek wygrała w sobotę BIV brytyjczyków niebieskich, po czym wywalczyła nominację do BIS. Piękny powrót na wystawowy ring!

 

20 kwietnia 2015

I już po wystawie w Kościanie :) Odbył się na niej, oprócz regularnej wystawy, Special BRI Show, pod patronatem Britanii oczywiście, w którym licznie uczestniczyli nasi klubowicze. I tak, najlepszą weteranką Specjalu została Balbinka Montenegro*PL pani Ewy Kubiak z hodowli BajBri*PL, a najlepszym kociakiem w klasie młodzieży został Elmo Miziaki*PL pani Magdaleny Kubickiej z hodowli Miziaki*PL.

Największa wygrana należała do pani Magdaleny Mikołajczak, której kocur LV*Rays of Hope Honeybee Sun wygrał najpierw w klasie kocurów, po czym został wybrany najpiękniejszym kotem całego Special Show.

Pozostałe wygrane Specjalu to:

W klasie kociąt: Lada Your Honour*UA

W klasie kotek: GIC Atena Szkrabek*PL

Najlepszym weteranem został SC Zack Sdyron*SK

Nasze koty brały też udział w regularnej wystawie, i na niej też zaznaczyły swoją obecność. Balbinka Montenegro*PL pani Ewy Kubiak z hodowli BajBri*PL w oba dni zdobyła BOS. GIC Sabayone von der Klingenstadt*DE pani Karoliny Seidelt z hodowli Kabrirus*PL, w sobotę wygrał nominację do BIS.

Największa wygrana należała w oba dni do pani Magdaleny Mikołajczak, a raczej do jej kocura, kremowego LV*Rays of Hope Honeybee Sun, który w oba dni wygrał BIS kocurów, a ostatecznie zakończył wystawę z lokatami BOB 2 w sobotę i BOB 3 w niedzielę.

Wszystkim wystawcom serdecznie gratulujemy, życząc dalszych, równie udanych wystaw!

 

11 marca 2015

Uzupełniamy informacje na temat osiągnięć wystawowych naszych kotów :)

W lutym odbyły się dwie wystawy. Najpierw, w weekend 12-13.02, odbyła się wystawa w Bielsku-Białej, zorganizowana przez SMK Żory. Kremowy IC Niccolino's Cream Mr Parker vom Wernerwald*DE, należący do pana Dariusza Lukasa, prowadzącego hodowlę Lah-Di-Dah*PL, wygrał w sobotę BIV.

Dwa tygodnie później, 21-22.02, odbyła się wystawa w Warszawie, zorganizowana przez EKKR. Tam wystąpił dobrze nam już znany IC Oktawian Fils Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek, zdobywając w niedzielę BIV, nominację do BIS, ostatecznie go wygrywając. Na tej samej wystawie kotka pani Beaty Michalak, owoc jej pracy hodowlanej, niebieska szylkretka Deneris Cat's Avenue*PL, wygrała w sobotę nominację do BIS.

 

22 lutego 2015

Z opóźnieniem, za które odpowiada jedynie Wasza Administratorka, i za które bardzo przeprasza, prezentujemy wyniki naszego pierwszego klubowego podsumowania. Niestety, nikt z klubowiczów nie wystawiał w roku 2014 kastratów, co zdecydowanie nadrobić trzeba będzie w roku 2015.

Prezentujemy po 3 medalowe miejsca w klasach kotek, kocurów, i kociąt (łączone klasy 11 i 12):

Kocury:

I. IC Oktawian Fils Montegri*PL, mieszkający w hodowli Montegri*PL, prowadzonej przez państwa Magdalenę i Zbigniewa Garncarek, którzy są równocześnie hodowcami Oktawiana;

II. GIC Intan Fils Montegri*PL, mieszkający w hodowli Cat's Avenue*PL, prowadzonej przez panią Beatę Michalak. Intan wyhodowany został przez państwa Magdalenę i Zbigniewa Garncarek;

III. GIC Sabayone von der Klingenstadt*DE, mieszkający w hodowli Kabrirus*PL, prowadzonej przez panią Karolinę Seidelt. Hodowcą "Bajka" jest pani Ina Wurth.

Kotki:

I. GIC Hannelore Fille Montegri*PL, mieszkająca w hodowli Montegri*PL, prowadzonej przez państwa Magdalenę i Zbigniewa Garncarek, hodowców Hannelore;

II. IC Orinda Fille Montegri*PL, mieszkająca w hodowli Montegri*PL, prowadzonej przez państwa Magdalenę i Zbigniewa Garncarek, również jej hodowców;

III. CH Szarlotka from Sharphill*AT, mieszkająca w hodowli Kabrirus*PL, prowadzonej przez panią Karolinę Seidelt. Hodowcą Szarlotki jest pan Christian Muller.

Kocięta i młodzież (Klasy 11-12)

I. Oktawian Fils Montegri*PL, mieszkający w hodowli Montegri*PL, prowadzonej przez państwa Magdalenę i Zbigniewa Garncarek, hodowców Oktawiana;

II. Orinda Fille Montegri*PL, mieszkająca w hodowli Montegri*PL, prowadzonej przez państwa Magdalenę i Zbigniewa Garncarek, również jej hodowców;

III. ex aequo:
Etta z Grodu Calisia*PL
, mieszkająca w hodowli Z Grodu Calisia*PL, prowadzonej przez panią Joannę Frankowską, hodowcę Etty, <br>
i Muriel Fille Montegri*PL, mieszkająca w hodowli Montegri*PL prowadzonej przez państwa Magdalenę i Zbigniewa Garncarek.

Napiszę jeszcze o miejscach 4, tuż za podium, bo - szczególnie koteczce - do zajęcia 3. miejsca zabrakło dosłownie kilku punktów. To kremowa koteczka CH Happy Heaven de Wink*CZ, z hodowli Wink*CZ prowadzonej przez panią Dagmar Vecerovą, owoc jej pracy hodowlanej, i GIC Raider Johnny*CZ, mieszkający w hodowli Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek, wyhodowany przez pana Vladimira Jonaka.

Hodowcom serdecznie gratulujemy wyników, zarówno tym z pierwszych miejsc, jak i pozostałym, dziękując równocześnie, że zechcieli wziąć udział w naszym małym konkursie. Mamy nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej kotów będzie jeździło na wystawy :)

Wręczenie nagród dla kotów, a raczej ich właścicieli i hodowców, odbędzie się na wystawie w Kościanie, w dniach 18-19 kwietnia 2015 roku. Zapraszamy serdecznie wszystkich naszych klubowiczów, bo na wystawie w Kościanie odbędzie się również Beed BIS BRI, oczywiście pod patronatem Britanii.

 

GIC Sabayone von der Klingenstadt*DE:

 

31 stycznia 2015

Na wystawie w Warszawie, w dniach 17-18 stycznia 2015, GIC Intan Fils Montegri*PL pani Beaty Michalak, prowadzącej hodowlę Cat's Avenue*PL, wygrał BIV brytyjczyków niebieskich.

 

14 grudnia 2014

W listopadzie koty naszych klubowiczów wystąpiły w Poznaniu. IC Intan Fils Montegri*PL pani Beaty Michalak z hodowli Cat's Avenue*PL wywalczył w niedzielę nominację do BIS. W sobotę w BIS znalazł się GIC Sabayone von der Klingenstadt*DE pani Karoliny Seidelt z hodowli Kabrirus*PL.

Na początku grudnia natomiast, w Warszawie, w panelu BIS znalazł się IC Oktawian Fils Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek.

Hodowcom serdecznie gratulujemy!

24 października 2014

W dniach 18-19 października, w słowackiej Banskej Bystricy pięknie zaprezentowały się koty z hodowli Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek. CH Oktawian Fils Montegri*PL ukończył na tej wystawie tytuł International Champion, wygrywając przy tym BIV i NOM BIS. CH Orinda Fille Montegri*PL ukończyła w Banskej Bystricy tytuł International Champion, i dwukrotnie nominowana była do BIS. IC Hannelore Fille Montegri*PL ukończyła na tej samej wystawie tytuł Grand International Champion, a dodatkowo, para Hannelore i Oktawian została wybrana najpiękniejszą parą kotów hodowlanych wystawy, zdobywając Best in Show Breeding Pair. Hodowcom serdecznie gratulujemy!

17 października 2014

Bardzo miło mi napisać o wystawowych sukcesach naszych klubowiczów spoza Polski, bo nie tylko polscy hodowcy należą do Britanii. 4-5 października odbyła się wystawa w czeskiej Ostrawie, i na niej ogromny sukces odniosła pani Dagmar Večeřová, prowadząca hodowlę Wink*CZ. Kremowa dziewczynka jej chowu, CH Happy Heaven de Wink*CZ wygrała BIS i zdobyła BOB 2. Niebieska szylkretka pani Moniki Mulkovej z hodowli Silver Rain*CZ, Tessa Silver Rain*CZ, wygrała BIS kastratów.

Tydzień później odbyła się wystawa w Polsce, w dalekim Białymstoku. Na tej wystawie ogromną radość sprawiła swoim hodowcom Magdalenie i Zbigniewowi Garncarek niebieska koteczka Pandora Montegri*PL, wygrywając w niedzielę NOM BIS.

Hodowcom serdecznie gratulujemy!

 

22 września 2014

Wrzesień obfitował w wystawy. Po tej wrocławskiej odbyły się jeszcze dwie, w Warszawie, 13-14 września, i w ostatni weekend w Bydgoszczy. Na obu pięknie zaprezentowały się koty naszych klubowiczów. W Warszawie w sobotę Orinda Fille Montegri*Pl wygrała BIV, a w niedzielę nominację do BIS. IC Hannelore Fille Montegri*PL w niedzielę wygrała BIV kotów niebieskich, nominację do BIS, który ostatecznie należał właśnie do niej. Wystawa w Bydgoszczy również upłynęła pod znakiem Montegri*PL. IC Hannelore Fille Montegri*PL w oba dni wygrała BIV i nominację do BIS. CH Oktawian Fils Montegri*PL w niedzielę wygrał BIS kotów krótkowłosych, a Orinda Fille Montegri*PL w sobotę znalazła się w BIS. Wszystkie koty mieszkają w swojej macierzystej hodowli, prowadzonej przez państwa Magdalenę i Zbigniewa Garncarek.

Na zdjęciach IC Hannelore Fille Montegri*PL i CH Oktawian Fils Montegri*PL.

 

8 września 2014

Wystawa we Wrocławiu, 6-7 września, na pewno zapisze się wspaniale dla pani Magdaleny Kubickiej, prowadzącej hodowlę Miziaki*PL. Jej kotka CH Besna z Bajki*PL wygrała Special Show Bri w kategorii kotek. Pięknie po rocznej przerwie zaprezentowała się też Jaga Fille Montegri*PL z hodowli Luna-Gatto*PL pani Doroty Krauze, wygrywając w sobotę BIV niebieskich brytyjczyków. Serdecznie gratulujemy!

Na zdjęciu CH Besna z Bajki*PL.

Asana Graham*PL

26 lipca 2014

W ostatni weekend odbyła się wystawa w Gliwicach, na której w klasie kociąt debiutowała niebieska koteczka Asana Graham*PL, należąca do pana Dariusza Lukasa z hodowli Lah-Di-Dah*PL. Debiut okazał się bardzo udany, bo Asana w niedzielę wygrała BIV kociąt i nominację do BIS. To na pewno początek pięknej kariery!

Na zdjęciu oczywiście Asana Graham*PL.

Asana Graham*PL

11 lipca 2014

W czerwcu odbyła się jeszcze jedna wystawa, w Płocku. Swoje koty zaprezentowali znów państwo Magdalena i Zbigniew Garncarek z hodowli Montegri*PL. I tak, w sobotę niebieski Oktawian Fils Montegri*PL wygrał BIV, nominację do BIS, który również wygrał, a niebieska szylkretka Orinda Fille Montegri*PL wygrała nominację do BIS, w którym ustąpiła zwycięstwa właśnie bratu Oktawianowi. W niedzielę natomiast, niebieska IC Hannelore Montegri*PL znalazła się w BIS, podobnie jak jej siostrzeniec Oktawian, który oprócz tego ponownie wygrał BIV.

Serdeczne gratulacje!

9 czerwca 2014

W ostatni weekend odbyła się wystawa w Krakowie, na której młody kocurek państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek prowadzących hodowlę Montegri*PL, niebieski Oktawian Fils Montegri*PL, w sobotę zdobył nominację do BIS w klasie młodzieży, a w niedzielę wygrał BIV.

W maju odbyły się jeszcze dwie wystawy. Aż trudno mi było w to uwierzyć, ale w Starogardzie Gdańskim (24-25 maja) nie było żadnego z naszych klubowiczów. W Łodzi natomiast, 10-11 maja, Orinda Fille Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek w sobotę wygrała BIV, a Muriel Fille Montegri*PL, również państwa Garncarek, w niedzielę wygrała nominację do BIS.

Serdecznie gratulacje!

4 maja 2014

W dniach 26-27 kwietnia, w Kościanie, odbyła się kolejna Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. W sobotę ogromną radość sprawili swoim hodowcom Puccini vom Thenneresee pani Lilianny Szwarc z hodowli Britabby*PL, zdobywając w sobotę NOM BIS, i GIC Sabayone von der Klingenstadt*DE pani Karoliny Seidelt z hodowli Kabrirus*PL, który do finału BIS wszedł w oba dni.

Serdecznie gratulacje!

 

Wszystkim naszym klubowiczom, hodowcom kotów ras wszelkich, i tym, którzy odwiedzają naszą stronę jedynie z zamiłowania, składamy życzenia pogodnej, spokojnej, i prawdziwe rodzinnej Wielkanocy.
Smacznego jajka!

18 kwietnia 2014

W dniach 12-13 kwietnia, w Goleniowie, odbyła się kolejna Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, na której wspaniale zaprezentowały się nasze klubowe koty. W sobotę IC Raider Johnny*CZ z hodowli Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek wygrał BIV i nominację do BIS. W niedzielę BIV odebrał mu kot również z hodowli państwa Garncarek, Oktawian Fils Montegri*PL, dodatkowo wygrywając nominację do BIS w klasie kociąt. Jego siostra Orinda Fille Montegri*PL w oba dni wygrała nominację do BIS w klasie kociąt. Na pewno była to wystawa pod znakiem Montegri :)

Na wystawie w Jaworznie, która odbyła się w dniach 5-6 kwietnia, IC Intan Fils Montegri*PL pani Beaty Michalak z hodowli Cat's Avenue*PL, w niedzielę wygrał BIV i nominację do BIS.

Natomiast na wystawie w Wałbrzychu, w dniach 1-2 marca, niebieska Invinious Zuziowe Brytusie*PL pani Wioletty Hałas Stercuły nie tylko pokonała bardzo trudną i liczną konkurencję do certyfikatu CAC, ale dodatkowo wygrała BIV w oba dni, stając się tym samym najpiękniejszą niebieską kotką brytyjską z 17 brytyjczyków w jej kolorze biorących udział w wałbrzyskiej wystawie.

Serdecznie gratulujemy!

25 lutego 2014

W lutym odbyły się dwie wystawy, w Bielsku Białej i w Legionowie. W Bielsku niebieski SC Barlie v. Fichtenthal, DVM ,DSM pani Stanisławy Łowickiej-Byner, prowadzącej hodowlę Graham*PL, w oba dni wygrał BIV i nominację do BIS. Kremowy Taranis Isena*PL pani Urszuli Kolarczyk w sobotę wygrał BIV, pięknie rozpoczynając tym wyróżnieniem swoją wystawową karierę, a jego "krewny w kolorze", Lion of Lions Lah-di-Dah*PL pana Dariusza Lukasa w niedzielę wygrał nominację do BIS. Najbardziej z naszych klubowiczów cieszyła sie na pewno pani Dagmar Vecerova, prowadząca hodowlę Wink*CZ, której kremowa CH Happy Heaven de Wink*CZ zdobyła w sobotę BIV, a potem nominację do BIS, który wygrała, zdobywając ostatecznie BOB 2. Ogromna radość!

Warszawa była również bardzo szczęśliwa dla naszych klubowiczów. Niebieski IC Intan Fils Montegri*PL pani Beaty Michalak, prowadzącej hodowlę Cat's Avenue*PL, zdobył w sobotę nominację do BIS. Orinda Fille Montegri*PL, szylkretowa dziewczynka państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek, fantastycznie zadebiutowała w klasie 12, zdobywając w oba dni BIV. Malibu Milabri*PL pani Kamili Kundys wygrała w sobotę nominację do BIS, a pochodzący z jej hodowli Mojito Milabri*PL wygrał w oba dni BIS kastratów.

W styczniu tego roku odbyła się jeszcze jedna wystawa w Warszawie, zorganizowana przez klub Jedynka. Na tej wystawie niebieska Muriel Fille Montegri*PL, debiutująca w klasie 12, wygrała BIV i NOM BIS.

Wszystkim hodowcom serdecznie gratulujemy!

15 stycznia 2014

8 grudnia 2013

Nasi klubowicze w pięknym stylu zakończyli rok wystawowy. Na wystawie w Warszawie w pierwszym weekendzie grudnia, ostatniej tego roku, CH Intan Fils Montegri*PL z hodowli Cat's Avenue*PL pani Beaty Michalak, w oba dni wygrał nominację do BIS, a w sobotę dodatkowo wygrał porównanie BIV. Serdecznie gratulujemy, przed młodym Intanem na pewno bardzo udany kolejny wystawowy sezon!

 

Klub Miłośników Kotów Rasowych Felis Posnania serdecznie zaprasza hodowców kotów brytyjskich na wystawę do Poznania, w dniach 9-10 listopada 2013. Na wystawie tej odbędzie się osobny BIS dla kotów naszej rasy, a patronować mu będzie, oprócz Felis Posnanii, i nasz
Polski Klub Kota Brytyjskiego Britania.
Jedną z nagród ufundowanych przez Klub będą piękne pamiątkowe monety z głową kota brytyjskiego, wybite przez Mennicę Kresową.

 

15 października 2013

W ostatnim okresie mniej kotów, niż zazwyczaj, oglądaliśmy na wystawach. Ale nawet w mniejszej ilości, nasi klubowicze pięknie zaznaczają swoją obecność.

Na wystawie w Libiążu na początku października, w sobotę 4 .10, liliowy kocur pani Joanny Czub z hodowli Mibrimi*PL, CH Texas vom Rinberg, uzyskał przedostatni już swój certyfikat na tytuł International Champion, dodatkowo wygrywając BIV i nominację do BIS. Po następne certyfikaty Texas musi już jechać za granicę, więc nie mogliśmy go oglądać w niedzielę, a szkoda...

Na tej samej wystawie debiutowała kotka pani Elżbiety Jaglarz z hodowli Forastero*PL, mała wiekiem, bo na pewno nie rozmiarem, Frezja Forastero*PL. Pani Elżbieta na pewno będzie miała wiele radości ze swojego hodowlanego dziecka, które w niedzielę wygrało nominację do BIS.

W ten sam weekend w Kownie na Litwie odbyła się wystawa, na której tytuł International Champion ukończyła kotka IC Hannelore Fille Montegri*PL z hodowli państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek.

W ostatni weekend mogliśmy podziwiać koty naszych hodowców na wystawie w czeskiej Ostrawie. GIC Bonni mon Isena*PL z hodowli Silver Rain*CZ pani Moniki Mulkovej w oba dni wygrała porównanie do BIS, a dodatkowo od niedzieli wymieniła literki przed imieniem z GIC na SC. Na wystawie była też koteczka z ostatniego miotu pani Moniki, która najprawdopodobniej zasili szeregi jej hodowli, trzykolorowa szylkretka niebieska Tamia Silver Rain*CZ, i był to bardzo udany debiut, z wygraną w niedzielę nominacją do BIS.

 

15 września 2013

Sporo mamy do nadrobienia po wakacyjnej przerwie, wraz z końcem lata wystawy zaczęły wysypywać się jedna za drugą. Zaczniemy od relacji z Ostrawy, w której odbyła się wystawa w dniach 24-25 sierpnia. Wspaniałym występem popisał się na niej IC Sabayone von der Klingenstadt*D z hodowli Kabrirus*PL pani Karoliny Seidelt, wywalczając w sobotę nominację do BIS. Aż szkoda, że nie zostali na niedzielę...

W dalekiej Szwecji, na północy kraju, w Lulea, odbyła się na przełomie sierpnia i września wystawa, na której z sukcesami wystąpiła inna z naszych klubowiczek. Pani Marta Nystrom z hodowli S*BriSavanti's wystawiała na niej dwie swoje kotki, i tak IC Dark Angel Legatówka*PL zdobyła w sobotę BIV, a w niedzielę takiego samego wyczynu dokonała jej córka, S*BriSavanti's Tosia, pokonując w porównaniu własną matkę. Tosia w sobotę dodatkowo wygrała nominację do BIS, serdeczne gratulacje dla pani Marty za doskonałe decyzje hodowlane, bo Tosia to już owoc jej pracy :) .

31 sierpnia na wystawie była też inna nasza klubowiczka, tym razem w czeskiej Zilinie. W dniu 31 sierpnia nominację do BIS wywalczyła Bonni Isena*PL z hodowli Silver Rain*CZ pani Moniki Mulkovej. Wszystkim hodowcom serdecznie gratulujemy!

Na zdjęciu: S*BriSavanti's Tosia, zdecydowanie zadowolona z początków swojej kariery wystawowej :)

 

22 lipca 2013

W ostatni weekend, 20-21 lipca, na południu Polski w Cieszynie, odbyła się kolejna wystawa z udziałem naszych kotów. Jaga Fille Montegri*PL z hodowli Luna-Gatto*PL w oba dni wygrała BIV, i otrzymała nominację do BIS, w sobotę dodatkowo go wygrywając. GIP SC Bonni Mon Isena*PL z hodowli Silver Rain*CZ pani Moniki Mulkovej wystąpiła jedynie w sobotę, wygrywając nominację do BIS. W niedzielę nominację wywalczyła Hoshi Krabrka*PL. Wszystkim hodowcom serdecznie gratulujemy!

 

27 czerwca 2013

Czas na podsumowanie czerwca, w którym odbyły się 2 wystawy, w Krakowie, 8-9 czerwca, i w Olsztynie, 22-23 czerwca. W Krakowie koteczka Hoshi Krabrika*PL państwa Magdaleny i Grzegorza Hudyków ponownie pięknie się zaprezentowała, tym razem w klasie młodzieży, w oba dni pokonując konkurencję i wygrywając nominację do BIS. Olsztyn okazał się fantastycznym występem dla kotów z przydomkiem Montegri*PL. Hannelore Fille Montegri*PL, która pozostała w hodowli państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek, w sobotę ukończyła tytuł Championa, a w niedzielę wygrała BIV i NOM BIS. Intan Fils Montegri*PL, debiutujący w klasie otwartej, w sobotę wygrał nominację do BIS, po czym wygrał porównanie z innymi kocurami, uzyskując BOS. Intan mieszka w hodowli Cat's Avenue*PL, pod opieką pani Beaty Michalak. Wszystkim hodowcom serdecznie gratulujemy, i życzymy dalszych, jeszcze większych sukcesów - w końcu brytyjczyki są jak wino, dojrzewają i nabierają smaku z wiekiem :)

Na zdjęciach Hannelore i Intan.

 

27 maja 2013

W maju w Polsce odbyła się tylko jedna wystawa, w Łodzi, w dniach 11-12. W sobotę koty brytyjskie miały swój własny, wydzielony BIS, w ten dzień mogliśmy więc obejrzeć ich dość sporo. I tak, dobrze już nam znany klubowy kocur niebieski Blade Magic Galaxy*PL pani Magdaleny Jurkiewicz-Śmidody w niedzielę uzyskał nominację do BIS. Podobnie spisała się Hannelore Fille Montegri*PL pani Magdaleny i Zbigniewa Garncarek, i ona również cieszyła nasze oczy w niedzielnym BIS. W sobotnim BIS w klasie 11 moglismy oglądać Szarlotkę from Sharphill*A z hodowli Kabrirus*PL pani Karoliny Seidelt.

Na zdjęciu siedmiomiesięczna Szarlotka.

 

7 kwietnia 2013

Czas nadrobić zaległości w relacjach z wydarzeń ostatniego miesiąca, które dotyczyły kotów brytyjskich. Na początek przypomnijmy, że w dniach 9-10 marca odbyła się wystawa w Lublinie, na której w sobotę młodziutki Texas vom Rimberg z hodowli Mibrimi*PL pani Joanny Czub wywalczył nominację do BIS. Wczoraj i dziś nasze koty walczyły na wystawie w Kościanie. GIC Ifigenie Ivy de Eminence*CZ z hodowli Zuziowe Brytusie*PL pani Wioletty Chałas-Stercuły w oba dni wywalczyła BIV i NOM BIS. Pani Wioletta na pewno wróciła z wystawy bardzo zadowolona, ponieważ BIV w sobotę należał do innej z jej kotek, Be my Angel Zuziowe Brytusie*PL. Szarlotka from Sharphill*A, nowa koteczka w pięknych pastelowych kolorach (BRI j 03) pani Karoliny Seidelt z hodowli Kabrirus*PL, pięknie zadebiutowała w Kościanie, uzyskując w sobotę NOM BIS kociąt. Kolejnym szczęśliwym hodowcą po kościańskiej wystawie jest na pewno pani Lilianna Szwarc z hodowli Britabby*PL, której GIC Harley am Trotzbach*D wygrał wczoraj BOS, dziś zdobywając NOM BIS.

W dniu 23 marca 2013 w Łodzi odbyło się Seminarium dla hodowców kotów brytyjskich, na którym mogliśmy porozmawiać o zasadach prowadzenia hodowli, najważniejszych aspektach zdrowotnych, jak czytać i rozumieć standard, jak również podstawy dotyczące dziedziczenia kolorów. Materiały dotyczące tego ostatniego znaleźć można na naszej stronie, w zakładce dotyczącej podstaw genetyki. Wszystkim hodowcom, którzy przyjechali niekiedy naprawdę z bardzo daleka serdecznie dziękujemy za udział, mając nadzieję na kolejne spotkania!

 

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy spokojnych, pogodnych, w otoczeniu najdroższych i najbliższych, wśród rodziny i przyjaciół, Świąt Wielkanocnych.

 

7 marca 2013

W ostatni weekend odbyła się wystawa w Brzegu, na której było trochę kotów naszych klubowiczów. Zacznijmy od kotki państwa Magdaleny i Grzegorza Hudyków, mała Hoshi Krabrika*PL, pięknie zadebiutowała, wygrywając w oba dni NOM BIS. Dobrze nam już znana ze stron Britanii Xymena Severum*PL pani Lilianny Kazimierskiej wygrała w sobotę BIV, NOM BIS, i ostatecznie BIS młodzieży. Be My Angel Zuziowe Brytusie*PL pani Wioletty Chałas Stercuły w oba dni pokonała konkurencję, wygrywając porównanie BIV. Wszystkie te koty to owoce pracy hodowlanej właścicieli, noszące ich przydomki, tym bardziej jest więc z czego się cieszyć. Życzymy serdecznie dalszych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z wystawy , autorstwa pana Grzegorza Hudyki z hodowli Krabrika*PL.

 

SZKOLENIE CCL DLA HODOWCÓW KOTÓW BRYTYJSKICH
Sobota 23.03.2013

Szkolenie Cat Club Łódź odbędzie się w Sali konferencyjnej
Lloyd Woodley English Language Centre
90-139 Łódź, ul. Narutowicza 86
http://www.konferencje.woodley.pl

 

09.30 – 10.00 Rejestracja uczestników i rozpoczęcie szkolenia
10.00 – 10.30 Zdrowe żywienie kotów
10.30 – 11.00 BRI - historia rasy Martyna Paturalska-Wrotecka, hodowca BRI
11.00 – 12.00 Zdrowie BRI w hodowli lekarz wet. Agnieszka Dereczeniuk, lekarz wet. Magda Rogalska
12.00 – 12.30 przerwa kawowa i otwarta dyskusja z prelegentami
12.30 – 14.00 Dziedziczenie kolorów BRI - ćwiczenia Dorota Szadurska, Anna Wilczek
14.00 – 14.45 Charakterystyka BRI, BRI w oczach hodowcy - pułapki hodowlane Dorota Szadurska, hodowca BRI, asystent sędziowski FIFe
14.45 – 15.15 przerwa kawowa i otwarta dyskusja z prelegentami
15.15 – 15.45 BRI w oczach sędziego Anna Wilczek, międzynarodowy sędzia felinologiczny FIFe
15.45 – 16.15 Higiena i kondycja wystawowa BRI Anna Czyżkowska i Krzysztof Czyżkowski, hodowcy BRI
16.15 – 16.45 Nowe odmiany barwne - procedury uznania Dorota Szadurska, Anna Wilczek
16.45 – 17.00 otwarta dyskusja z prelegentami, rozdanie certyfikatów uczestnictwa


Szkolenie Cat Club Łódź adresowane jest do hodowców kotów brytyjskich, zarówno tych z dużym doświadczeniem oraz, a może przede wszystkim początkujących. Wszystkich chętnych do udziału w szkoleniu gorąco zapraszamy.

Prosimy o przysyłanie imiennych zgłoszeń do Anny Wilczek na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Należy podać imię i nazwisko, przynależność klubową oraz ( jeśli jest ) nazwę hodowli.

pomysłodawca i inicjator:
Anna Wilczek, międzynarodowy sędzia felinologiczny FIFe

 

16 lutego 2013

 

Jutro Światowy Dzień Kota - zapraszamy na pokazy z tej okazji, zorganizowane w wielu polskich miastach.

 

Z przyjemnością informujemy też o dobrym początku roku wystawowego dla naszych klubowiczów. IP Borsalino Magic Galaxy*PL pani Magdaleny Jurkiewicz-Śmidody, na styczniowej wystawie w Warszawie, w oba dni wygrał BIS kastratów, a Intan Fils Montegri*PL z hodowli Cat's Avenue*PL pani Beaty Michalak już dwukrotnie, raz na wystawie styczniowej, i po raz drugi w ubiegły weekend, wygrał nominację do BIS w klasie juniorów, dodatkowo jeszcze wygrywając porównanie BIV. Gratulujemy!

 

 

11 stycznia 2013

 

Kolejne dobre wiadomości z zagranicznych wystaw. W ostatni weekend w czeskiej Ostrawie ponownie wystąpiła Xymena Severum*PL pani Lilianny Kazimierskiej, i ponownie wygrała BIV, a następnie BIS kociąt. Fantastyczny występ zaliczyły też koty pani Magdaleny Jurkiewicz-Śmidody: kocur IC Blade Magic Galaxy*PL wygrał w sobotę BIV, BIS, po czym zwyciężył w porównaniu BOB, uzyskując pierwszą lokatę. Jego brat, IP Borsalino Magic Galaxy*PL, wygrał w oba dni BIS kastratów. Serdecznie gratulujemy!

 

7 stycznia 2013

 

Czas na uzupełnienie wiadomości o wystawach zagranicznych. W grudniu na wystawie w Olomouc koteczka pani Lilianny Kazimierskiej, Xymena Severum*PL, wygrała w sobotę BIV i NOM BIS, natomiast w niedzielę nie tylko ponownie wygrała BIV i NOM BIS, ale również Breed BIS BRI, zwyciężając w finale jednogłośnie. Pani Liliannie serdecznie gratulujemy fantastycznej wychowanki!

 

 

 

 

Wszystkim naszym klubowiczom, i wszystkim odwiedzającym naszą stronę,
Klub Britania składa życzenia szczęśliwych, spokojnych i radosnych
Świąt Bożego Narodzenia,
w otoczeniu rodziny i przyjaciół,
z twarzami ozdobionymi uśmiechem radości
na widok rozpakowanych prezentów :)

 

 

9 grudnia 2012

Zebrało się trochę informacji przez ostatni miesiąc :) W listopadzie odbyła się wystawa uznaniowa w Lysej nad Labem. Przyjechało sporo kotów w kolorach, których nie uświadczymy normalnie na naszych wystawach, były pointy srebrne i złote, i piękne pointy bikolory. Sędziowie obejrzeli wszystkie bardzo dokładnie, teraz musimy poczekać na raport, a potem na wnioski i ewentualne głosowanie nad uznaniem nowych kolorów na Walnym Zebraniu FIFe.

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyła się ostatnia w tym roku wystawa kotów rasowych w naszym kraju. Była na pewno wielkim sukcesem dla organizatorów, bo dawno nie mieliśmy w Polsce wystawy z ponad 400 kotami. Tym bardziej cieszy kolejna wygrana BIV młodego IC Raider Johnny*CZ z hodowli Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek. Równie udany był debiut młodego wychowanka państwa Garncarek, kocurek Intan Fils Montegri*PL wygrał w sobotę BIV i NOM BIS. Gratulujemy!

 

9 listopada 2012

Tym razem będą wieści z bliska i z daleka. Z bliska jest taka, że koteczka pani Elżbiety Jaglarz, nosząca przydomek hodowlany pani Eli, Ginewra Forastero*PL, pięknie zadebiutowała na wystawie w Łodzi w ostatani weekend, wygrywając w sobotę nominację do BIS w klasie kociąt. Serdeczne gratulacje tak udanego dziecka!

Z daleka natomiast możemy pochwalić się osiągnięciami pani Agnieszki Ziemendorf, hodowla Dearcat's*DE, której koty wspaniale zaprezentowały się na niemieckich wystawach. 2 września 2012 w Kelkheim odbyła się specjalistyczna wystawa kotów brytyjskich, organizowana przez 1-DEKZV. Wystawę tę wygrała kotka IC. Dearcat’s Kiss-Kiss Kiwigirl, BRI-g, wygrywając zarówno BIV, jak i BIS. 16 września 2012, na wystawie w Bindlach, zorganizowanej przez patronacki klub FIFe Katzenfreunde Bayern KFB, IC.Dearcat’s Kiss-Kiss Kiwigirl ponownie wygrała nominację do BIS, ostateczną wygraną oddając tym razem równie pięknej kotce burmskiej. Tak, burmy to zdecydowanie "ulubieni" konkurenci naszych kotów...

Przypominamy ponownie, że w czeskim Lysa nad Labem odbędzie się bardzo ważna wystawa uznaniowa dla nowych odmian kolorystycznych kota brytyjskiego. Organizatorzy proszą jeszcze o:

- pointy złociste

- jednego lub dwa pointy z białym

- jednego lub dwa pointy srebrzyste

To od hodowców, marzących o takich właśnie kolorach, zależy, czy wystawa zakończy się sukcesem, czy nie. Prosimy o przekazanie przyjaciołom, którzy mają takie koty, żeby koniecznie wpisali wystawę 24-25 listopada 2012 do swojego kalendarza.

 

18 października 2012

W ubiegły tydzień nasze klubowe koty brały udział w dwóch wystawach, w Białymstoku, i w czeskiej Ostrawie. W Białymstoku kotki należące do państwa Kamili i Piotra Kundys prowadzących hodowlę Milabri*PL ukończyły swoje tytuły: Panna Cotta Kabrirus*PL ma już tytuł Grand International Champion, a Leeloo Agilis Cattus*PL jest Championem. W Ostrawie było nas więcej, i na wielu twarzach naszych hodowców gościł uśmiech :)

Raider Johnny*CZ państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek ukończył w Ostrawie tytuł International Champion, wygrywając również w oba dni BIV, i dodatkowo w sobotę NOM BIS i BOS BRI. Kotka CH Happy Heaven de Wink*CZ pani Dagmar Vecerovej zdobyła w sobotę BIV i NOM BIS. Rosalia Silver Rain*CZ pani Moniki Mulkovej zdobyła w sobotę BIV i NOM BIS - piękny debiut koteczki w klasie 12! To była w ogóle bardzo udana wystawa dla pani Moniki, bo dwa inne jej koty również pięknie się na niej pokazały: CH Kiss Me von Macola 13*DE uzyskała w niedzielę NOM BIS, a IP SC Bonni Mon Isena*PL w oba dni otrzymała nominację do BIS, oraz BIS weteranów. Wszystkim wystawcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

 

11 października 2012

Chrzanów to kolejna udana wystawa dla kocura Raider Johnny*CZ z hodowli Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek. W niedzielę, już jako Champion, wygrał BIV i nominację do BIS. W finale ustąpił klubowemu koledze, Aramisowi Dąbrowa*PL pani Stefanii Garbarz, który do swojego tytułu Supreme Champion dopisał po chrzanowskiej wystawie inny, jeszcze bardziej prestiżowy, jakim jest DVM. Aramis wygrał BIV i BOS zarówno w niedzielę, jak i w sobotę. Natomiast kocur pani Magdaleny Jurkiewicz-Śmidody, Borsalino Magic Galaxy*PL, wygrał w oba dni BIS kastratów. Serdecznie gratulujemy!

25 września 2012

Wspaniale spisał się na wystawie w Bydgoszczy kocurek Raider Johnny*CZ z hodowli Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek. W sobotę wygrał nominację do BIS, a w niedzielę wygrał porównanie do Best in Variety, do Best in Show, po czym pokonał nie tylko konkurencję innych kocurów, wygrywając BIS, ale został przez sędziów wybrany najlepszym kotem krótkowłosym wystawy, czyli wygrał Best in Category. Ostatecznie uplasowany został na drugiej pozycji ze wszystkich kotów biorących udział w rywalizacji w Bydgoszczy - BOB 2 to naprawdę ogromna radość i duma!

4 września 2012

W odległej Szwecji, niedaleko Krainy św. Mikołaja, w pięknym Lulea, odbyła się wystawa kotów, na której wspaniale zaprezentowała się koteczka IC Dark Angel Legatówka*PL, należąca do pani Marty Nyström, prowadzącej hodowlę S*BriSavanti's, zdobywając w sobotę NOM BIS. Gratulujemy!

26 lipca 2012

Za nami wystawa w Cieszynie, z bardzo dobrymi wynikami dla klubowych kotów brytyjskich. Kotka Julia Roberts Silky Babe*CZ z hodowli Lah-Di-Dah*PL pana Dariusza Lukasa wywalczyła w sobotę NOM BIS. Naira Zguba Elfów*PL z hodowli pani Aliny Skupnik wygrała w sobotę BIV kotów czekoladowych. W niedzielę BIS kastratek wygrała kotka IP SC Bonni Mon Isena*PL z hodowli Silver Rain*CZ pani Moniki Mulkovej. Największą jednak radość przeżyła pani Magdalena Jurkiewicz-Śmidoda: Borsalino Magic Galaxy*PL w oba dni uzyskał nominację do BIS, w sobotę dodatkowo go wygrywając, natomiast jego brat, Blade Magic Galaxy*PL nie tylko w oba dni wygrał BIV dorosłych kotów niebieskich, ale dodatkowo wywalczył NOM BIS, w oba dni go wygrywając, i kończąc wystawę dwukrotnie z pozycją BOB 1. Serdecznie gratulujemy!

 

13 lipca 2012

W listopadzie w czeskim mieście Lysa nad Labem odbędzie się bardzo ważna dla hodowców kotów brytyjskich wystawa. Jeśli uda się zebrać odpowiednią ilość kotów, mamy szansę na uznanie nowych odmian kolorystycznych dla naszych pointów, czyli ze srebrem, złotem, i bielą - jak dotąd są to odmiany kolorystycznie nieuznane przez FIFe. Miejmy nadzieję, że hodowcy dopiszą, i sędziowie będą mogli obejrzeć dostateczną ilość kotów, tak, aby wymogi stawiane nowym odmianom kolorystycznym zostały spełnione.

Więcej informacji tutaj >>>>>>>>>

 

12 czerwca 2012

Za nami wystawa w Bielsku-Białej, bardzo ważna dla kotów brytyjskich, ponieważ w sobotę odbył się BIS przeznaczony jedynie dla BRI. Nie stanowiło to zbyt wielkiego ułatwienia, niestety, ponieważ na wystawę z Breed BIS przyjechały aż 73 brytki, konkurencja była więc spora. Wyniki można obejrzeć tutaj. Klub Britania, który od początku bardzo mocno kibicował tej wystawie, składa serdeczne podziękowania organizatorom za wzorowe przygotowanie Breed BIS, a wszystkim uczestnikom równie serdeczne gratulacje. Niestety, żadna z ufundowanych przez nas nagród nie powędrowała do klubowego kota, ale tak to już jest w każdego rodzaju rywalizacją - raz się wygrywa, a kiedy indziej trzeba ustąpić tym jeszcze lepszym. Gratulujemy wszystkim udanych występów, i mamy nadzieję, że pierwszy w Polsce Breed BIS dla BRI nie będzie ostatnim.

5 czerwca 2012

Jak miło pisać o udanych występach naszych klubowiczów! Kotka Fiorella Fille Montegri*PL państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek ukończyła na wystawie w Krakowie tytuł Championa - nie było to łatwe, bo w kolejce do zwycięskiego certyfikatu w sobotę stanęło aż 8 niebieskich kotek! Ukoronowaniem dla tytułu w sobotę był wygrany BIV, a w niedzielę NOM BIS. Ogromną radość sprawił też swojej hodowczyni, pani Stefanii Garbarz, czekoladowy kocur SC Aramis Dąbrowa *PL, który w niedzielę wygrał BIV. A w dalekiej Szwecji koteczka pani Marty Nystrom, S*BriSavanti's Safira ukończyła tytuł Championa. Serdecznie gratulujemy!

 

13 maja 2012

Z wielką radością informujemy o bardzo udanym występie kocura Raider Johnny*CZ państwa Magdaleny i Zbigniewa Garncarek z hodowli Montegri*PL, który na wystawie w Łodzi w klasie 11 w dniach 5-6 maja wygrał w sobotę BIV, pokonując znacznie starsze koty, a w niedzielę zdobywając NOM BIS. Nie był to jego pierwszy sukces, na wystawie w Lublinie, jeszcze w klasie 12, Raider Johnny również wygrał porównanie do BIS, uzyskując nominację. Serdecznie gratulujemy!

 

21 kwietnia 2012

Tym razem z opóźnieniem, ale pani Lilianna Szwarc na pewno nam wybaczy - GIC Harley am Trotzbach*DE z jej hodowli Britabby*PL cieszył oko sędziów na wystawie w Lesznie w oba dni, w sobotę wygrywając BOS, a w niedzielę zdobywając BIS i BOB 2. Serdeczne gratulacje, i mamy nadzieję częściej widywać przystojnego rudzielca po dość długiej przerwie!

 

6 kwietnia 2012

Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych naszym Klubowiczom, i wszystkim odwiedzającym naszą stronę, życzymy pogodnych i radosnych spotkań w gronie najbliższych, i tradycyjnie smacznego jajka.

 

18 marca 2012

Na wystawie w Lublinie kotka Fiorella Montegri*PL państwa Magdy i Zbigniewa Garncarek wygrała BIV w oba dni. Wielkie gratulacje! Na zdjęciu oczywiście Fiorella Montegri*PL.

 

 

 

 

 

4 marca 2012

Nie zawsze mamy możliwość na bieżąco uzupełniać wyniki wystaw naszych zagranicznych klubowiczów, ale od czasu do czasu i to się udaje. Tym razem wieści z hodowli Dearcat's*DE z Niemiec pani Agnieszki Ziemendorf. Styczeń był bardzo udany dla jej kotów.

21 i 22 stycznia na wystawie w Isselburg kotka BRI g IC Kiss-Kiss Kiwigirl wygrała w sobotę Nominację do BIS, który następnie wygrała. Kocur niebieski IC Dearcat’s Jill-Sander Blue w sobotę uzyskał Nominację do BIS, który następnie jednogłośnie wygrał, a w niedzielę w panelu BIS oddał palmę pierwszeństwa burmie dopiero po losowaniu, niestety, los był nieprzychylny :) 28 i 29 stycznia IC Kiss-Kiss Kiwigirl wygrała BIS kotek w oba dni, natomiast IC Dearcat’s Jill-Sander Blue w sobotę wygrał i BIV, i BIS. 

4 i 5 lutego w szwajcarskim Rothenburg odbyła się specjalistyczna wystawa kotów brytyjskich . W sobotę zaprezentowało się 80 pięknych brytyjczyków w różnych kolorach. Doskonale wypadł na niej IC Dearcat's Jill-Sander Blue, wygrywając BIV Total, a potem Best In Show Male wystawy specjalistycznej kotów brytyjskich. Serdecznie gratulujemy!

28 lutego 2012

Witamy w klubie nowego członka, panią Joannę Czub, prowadzącą hodowlę Mibrimi*PL .

13 lutego 2012

Na wystawie w Warszawie wygraną BIV cieszyła się Pani Stefania Garbarz, i to w oba dni. Żeby było sprawiedliwie,oba czekoladowe koty pani Stefanii podzieliły się wygraną, i tak w sobotę porównanie wygrał kocur SC Aramis Dąbrowa*PL, ale już w niedzielę po dżentelmeńsku ustąpił młodszej koleżance Kalanchoe Eclat du Soleil*CZ. Jak zawsze serdecznie gratulujemy!

5 lutego 2012

Witamy nowych członków naszego klubu, państwa Magdalenę i Zbigniewa Garncarek, prowadzących hodowlę Montegri*PL.

31 stycznia 2012

Za nami wystawa w Warszawie, na której zaprezentowali się nasi hodowcy. W klasie młodzieży nominację do BIS zdobył młody kocurek Sabayone von der Klingenstadt z hodowli Kabrirus*PL pani Karoliny Seidelt. Również nominacją, tyle że w klasie kociąt, zakończyły się występy Leeloo Agilis Cattus*PL  z hodowli Milabri*PL państwa Kamili i Piotra Kundys.  Hodowcom serdecznie gratulujemy!

Na zdjęciu obok Sabayone von der Klingenstadt.

26 stycznia 2012

Na pewno bardzo zadowoleni z wystawy w słowackich Koszycach wrócili państwo Magdalena i Adam Jurkiewicz-Śmidoda, których niebieski kocurek Blade Magic Galaxy*PL wygrał BIV, a dodatkowo wybrany został najlepszym kotem brytyjskim w klasie młodzieży Specjalistycznej Wystawy Kotów Brytyjskich. Gratulujemy!

13 stycznia 2012

HCM (HKM)jest nabytą chorobą serca, uwarunkowaną genetycznie. W niektórych rasach udało się określić geny odpowiedzialne za tę chorobę, co wydawało się być silnym orężem w walce z HCM. Niestety, coraz więcej danych wskazuje na to, że HCM uwarunkowany jest wielogenowo, a jego wystąpienie zależne jest nie tylko od czynników genetycznych.   Więcej >>>>>>>>

9 stycznia 2012

Nasi klubowicze wrócili z Wystawy w Ostrawie, bardzo zadowoleni! SC Bianka Dorwil*PL z hodowli Severum*PL pani Lilianny Kazimierskiej w oba dni wygrała BIV, a kotka Nili Secret Recipe*CZ z hodowli Lah-Di-Dah*PL pana Dariusza Lukasa ukończyła tytuł Championa, uzyskując w oba dni nominację do BIS.

Na wystawie debiutował też, w klasie 11, niebieski kocurek pana Lukasa, Funny Frederic Lah-Di-Dah*PL, i w niedzielę uzyskał nominację do BIS.

Dobrze nam już znana SC Bonni Mon Isena*PL z hodowli Silver Rain*CZ pani Moniki Mulkovej również wystąpiła w Ostrawie, otrzymując w sobotę NOM BIS.

Hodowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

31 grudnia 2011

"Life I am the new year.
I am an unspoiled page in your book of time.
I am your next chance at the art of living.
I am your opportunity to practice what you have learned about life during the last twelve months.
All that you sought and didn't find is hidden in me,
waiting for you to search it out with more determination.
All the good that you tried for and didn't achieve
is mine to grant when you have fewer conflicting desires.
All that you dreamed but didn't dare to do, all that you hoped but did not will,
all the faith that you claimed but did not have --
these slumber lightly, waiting to be awakened
by the touch of a strong purpose.
I am your opportunity
to renew your allegiance to Him who said, "behold, I make all things new."
I am the new year."

-- Author Unknown

 

Archiwum >>>>>>>>

 

 

20 grudnia 2011

 

Święta zbliżają się już wielkimi krokami - składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia, samych radosnych chwil przy wigilijnym stole, odszukanych przyjaciół, zażegnanych sporów, i oczywiście radości z prezentów, tych otrzymanych, i z tych, które z bijącym sercem przygotowaliśmy dla naszych bliskich.

23 listopada 2011

Koty naszych hodowców mogą pochwalić się bardzo udanym występem na wystawie w Zagrzebiu w Chorwacji - Blade Magic Galaxy*PL w sobotę wygrał BIV kociąt, po czym "dorzucił" do tego jeszcze wygrany BIS. W niedzielę wygraną odebrała mu siostra, Blue Daimona Magic Galaxy*PL, zabierając BIV i nominację do BIS. Hodowcy, pani Magdalenie Jurkiewicz Śmidodzie serdecznie gratulujemy!

14 listopada 2011

Miło przekazywać dobre wieści - na wystawie w Koninie NOM BIS wygrał GIC Harley am Trotzbach*D, kocur pani Lilianny Szwarc z hodowli Britabby*PL, i pochodząca z jej hodowli kotka Diana Britabby*PL. Gratulujemy kolejnych sukcesów!

3 listopada 2011

W miniony weekend w Poznaniu odbyła się Wystawa Światowa, World Cat Show 2011. Przyjechało na nią 148 kotów brytyjskich, w różnych kolorach, z bardzo wielu krajów. Konkurencja była ogromna - tym bardziej cieszy, że aż dwa brytyjczyki z polskich hodowli dostały się do BIS. Były to SC Whisky vom Lindenpalais*D z hodowli Bursztynowy Gryf*PL w klasie kocurów, i PL*Nilfgaard Ernest z hodowli Nilfgaard*PL w klasie kociąt. Chociaż nie udało się polskim kotom wygrać finału, już sama nominacja sprawiła nam wszystkim wielką radość. Wystawa okazała się również wielkim sukcesem dla pani Ewy Kubiak z hodowli BajBri*PL - jej kotka Cindirella Polabri*PL wygrała BIV, pokonując starsze koleżanki. Wszystkim wystawcom serdecznie gratulujemy, bo już samo zakwalifikowanie się do Wystawy Światowej jest wielkim sukcesem. Wyniki uzyskane przez koty brytyjskie na wystawie światowej do obejrzenia tutaj >>>>>> .

Na zdjęciu Cindirella Polabri*PL

26 października 2011

W miniony weekend odbyła się wystawa w Ostravie, na której pokazały się pięknie nasze klubowe koty. Blade Magic Galaxy*PL z hodowli pani Magdaleny Jurkiewicz-Śmidody wygrał porównanie do BIV. Kotki należące do pani Moniki Mulkovej, PR SC Bonni Mon Isena*PL i (N) Diamond Heart´s Karma również wygrały BIV, a Bonni dodatkowo nominowana była do BIS. Nominowana do BIS została kotka jeszcze jednej naszej członkini, pani Dasy Wink, kremowa dziewczynka Happy Heaven de Wink.CZ. Serdecznie gratulujemy!

Przypominamy o Wystawie Światowej w Poznaniu w dniach 29-30 października, do oglądania będzie ponad 1500 kotów - zapraszamy!

28 września 2011

Na ostatniej wystawie w Bydgoszczy kocur Ceres Britabby*PL z hodowli pani Lilianny Szwarc wygrał nominację do BIS - gratulujemy!

Przypominamy, że już za miesiąc Wystawa Światowa, organizowana przez FPL - zapraszamy wszystkich miłośników kotów, nie tylko brytyjskich, do Poznania.  Bieżące informacje i program wystawy na stronie World Show.

Na stronie FPL można zapoznać się ze sprawozdaniem z ostatniego Walnego Zebrania FIFe. Są w nim, między innymi, dokładnie rozpisane odmiany kolorystyczne cynamonowe/płowe, uznane od 1 stycznia 2012 roku.

Solid/szylkret cynamon/płowy – o/p/q/r
Dymny (szylkret)
cynamon/płowy – o/p/q/r - s
Srebrzysty cieniowany/shell (szylkret)
cynamon/płowy – o/p/q/r - s 11-12
Pręgowany i pręgowany szylkret
cynamon/płowy – o/p/q/r 22/23/24
Srebrzysty (szylkret) pręgowany
cynamon/płowy – o/p/q/r -s 22/23/24 62/64
Van/arlekin (dymny)
cynamon/płowy – o/p/q/r - s 01/02 61/62/63
Bikolor (dymny)
cynamon/płowy – o/p/q/r - s 03
Van/arlekin (srebrzysty) pręgowany
cynamon/płowy – o/p/q/r - s 01/02 21 61/62/63
Bikolor (srebrzysty) pręgowany
cynamon/płowy – o/p/q/r - s 03 22/23/24 62/64
Colourpoint/pręgowany colourpoint
cynamon/płowy – o/p/q/r 21/33

14 września 2011

Bardzo mi miło poinformować o kolejnym sukcesie klubowej hodowli - na wystawie w Warszawie, w sobotę 10 września, Celinka Bluemiś*PL z hodowli Bluemiś*PL pani Małgorzaty Szadkowskiej wygrała BIV i nominację do BIS. Serdecznie gratulujemy!

4 września 2011

Na wystawie w słowackiej Zilinie miot na literę B pani Magdaleny Jurkiewicz-Śmidody  z hodowli Magic Galaxy*PL wygrał BIS kociąt, a dodatkowo jeden z kociaków, Blade Magic Galaxy*PL wygrał BIV. Serdecznie gratulujemy!

27 sierpnia 2011

Nana Isena*PL

Trwa wystawa w Opolu, a na niej odbyła się dziś Specjalistyczna Wystawa Kotów Brytyjskich, na której wybierano najlepsze brytyjczyki w swoich klasach. I tak najlepszym kociakiem brytyjskim została Nana Isena*PL, owoc pracy hodowlanej pani Urszuli Kolarczyk, mieszkająca obecnie w innej klubowej hodowli, Severum*PL, pani Lilianny Kazimierskiej. Nana wygrała również BIV kociąt, a potem BIS w klasie 3-6.

W klasie młodzieży wygrał inny klubowy kociak, Diana Britabby*PL pani Lilianny Szwarc. Diana wygrała również Nominację do BIS.

W BIS w klasie kociąt znalazła się również kotka Cindirella Polabri*PL, należąca do pani Ewy Kubiak z hodowli BajBri*PL.

W szwedzkim  Lulea również odbywa się wystawa, na której występują koty pani Marty Nystrom z hodowli S*BriSavanti's. Kocur  S*Snöpärlan's Oscar de la Hoya ukończył dziś tytuł Supreme Premier, a kotka pochodząca z hodowli pani Marty, S*BriSavanti's Safira, wygrała porównanie do BIV. Wszystkim hodowcom serdecznie gratulujemy!

 

21 sierpnia 2011

Gratulujemy kolejnych sukcesów wystawowych, tym razem z czeskiej Ostrawy. W sobotę PR SC Bonni Mon Isena*PL z hodowli Silver Rain*CZ pani Moniki Mulkovej wygrała pojedynek o NOM BIS.  Kotka Theressa Tutto Sweet de la Horsky Park*SK z hodowli Severum*PL pani Lilianny Kazimierskiej ukończyła tytuł International Champion, dodatkowo wygrywając BIV i NOM BIS. Życzymy dalszych sukcesów!

 

SC BARLIE V. FICHTENTHAL*D, DSM, DVM

24 lipca 2011

Kolejna wystawa za naszymi kotami, tym razem w Cieszynie.  Była wielkim sukcesem dla pani Stanisławy Łowickiej-Byner z hodowli Graham*PL, której kocur Barlie v. Fichtenthal nie tylko ukończył tytuł Supreme Champion, ale również w oba dni wygrał BIV, BIS, po czym zakończył wystawę w sobotę z BOB 2, a w niedzielę poprawił swój wynik na BOB 1.

Gratulacje należą się również pani Urszuli Kolarczyk z hodowli Isena*PL, której kocur Demio from Albilea*CZ ukończył tytuł Championa.

W sobotę kotka PR SC Bonni Mon Isena*PL z hodowli Silver Rain*CZ pani Moniki Mulkovej uzyskała nominację do BIS.

Wszystkim hodowcom serdecznie gratulujemy, życząc równocześnie jak najwięcej sukcesów w przyszłości!

Zapraszamy do obejrzenia filmu>> z wystawy autorstwa pana Grzegorza Hudyki z hodowli Krabrika*PL.

19 czerwca 2011

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim artykułem na temat agresji u kotów - zakładka z lewej strony w dziale "Hodowcy i Wystawcy".

13 czerwca 2011

 

Tym razem zaczniemy od spraw ściśle klubowych - w sobotę na wystawie w  Żorach nastąpiło uroczyste otwarcie Polskiego Klubu Kota Brytyjskiego "Britania". Powitaliśmy już oficjalnie w szeregach Klubu naszych członków honorowych: sędziego Stevena Jonesa, oraz panią Stanisławę Łowicką-Byner, właścicielkę najstarszej z działających obecnie hodowli kotów brytyjskich, bo taką jest znana nam wszystkim hodowla Graham*PL, obecna w polskim kocim świecie od 1997 roku. Było też podziękowanie dla pani Marzeny Mroczkowskiej-Filipowicz za sprowadzenie w 1992 roku kotów brytyjskich do Polski - to ona założyła pierwszą hodowlę pod nazwą Happy Star, a jej pierwsza kotka pochodziła z Odessy, i była oczywiście koloru niebieskiego. Nie zabrakło na otwarciu Klubu przecięcia wstęgi, i uroczystego odsłonięcia baneru.

 

Stowarzyszeniu Miłośników Kotów w Żorach jeszcze raz dziękujemy za umożliwienie nam pokazania się w nieco bardziej odświętny sposób, i w tak pięknej oprawie, jaką zapewniła nam wystawa w Żorach.

 

Nasi członkowie dumnie nosili identyfikatory "Britanii", a pan Grzegorz Hudyka z hodowli Krabrika*PL uradował nas krótkim filmem ukazującym najważniejsze elementy z otwarcia Klubu - serdecznie dziękujemy za udostępnienie :) Aby obejrzeć film, należy kliknąć na zdjęcie poniżej.

Uroczyste otwarcie PKKB Britania

 

 

Nie możemy oczywiście zapomnieć o sukcesach klubowych kotów: GIC Barlie v. Fichtenthal*D z hodowli Graham*PL w sobotę wygrał BOS, a w niedzielę BOB2 - ogromne gratulacje dla pani Stanisławy Łowickiej-Byner. SC Bonni Mon Isena*PL z hodowli Silver Rain*CZ, prowadzonej przez panią Monikę Mulkovą, uzyskała w sobotę nominację do BIS, podobnie Happy Heaven De Wink*CZ z hodowli Wink*CZ prowadzonej przez panią Dasę Wink.

 

Wszystkim hodowcom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

6 czerwca 2011

 

 

 

Koty klubowe po kolejnej wystawie :) Na pewno bardzo zadowolona wróciła do domu pani Stefania Garbarz z hodowli Dąbrowa*PL. Kocur z jej przydomkiem, GIC Aramis Dąbrowa*PL, w oba dni wygrał BIV, a w niedzielę dodatkowo wygrał nominację do BIS. Serdecznie gratulujemy!

 

Na zdjęciu oczywiście GIC Aramis Dąbrowa*PL

 

GIC Ararmis Dąbrowa*PL

 

28 maja 2011

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie Walne Zebranie Członków FIFe okazało się dla kotów brytyjskich bardzo owocne - uznano na nim dwie nowe odmiany barwne: cynamonową - BRI o, i płową - BRI p, oczywiście w dopuszczonych przez standard BRI kombinacjach, czyli również szylkret cynamonowy BRI q, szylkret płowy BRI r, i uznane w naszej rasie wzory pręgowania, czyli 21, 22, 23 i 24, jak również  pointy i w kombinacji z białym. Gratulacje szczególnie dla czeskich hodowców, którzy wykonali ogromną pracę, aby koty w tych pięknych kolorach mogły od 1 stycznia 2012 walczyć w BIS na równi z innymi kolorami.

 

 

 

Kot na zdjęciu to Always Cinnamon of Kotoffski, BRI o, z hodowli Royal Sapphire*CZ.

 

Always Cinnamon of Kotoffski

 

Always Cinnamon of Kotoffski

 

 

9 maja 2011

 

Po wystawie w Zgierzu na pewno świętowała ponownie pani Lilianna Szwarc, prowadząca hodowlę Britabby*PL. Przystojny Harry, czyli Harley am Trotzbach, nie tylko ukończył tytuł Grand International Champion, ale również wygrał w niedzielę nominację do BIS.

 

Yanis BiTriBri*PL państwa Kingi i Jarosława Matyjów ukończyła tytuł Championa, a Zenia BiTriBri*PL w niedzielę wygrała porównanie do BIS.

 

Hodowcom jak zawsze serdecznie gratulujemy!

2 maja 2011

 

 

 

 

 

 

 

Znów udane występy klubowych kotów, tym razem w Szczecinie. W niedzielę aż trzy koty z przydomkiem BiTriBri*PL znalazły się w BIS. Serdecznie gratulujemy hodowcom!

 

 

 

Natomiast na wystawie w Ostrawie, w sobotę 30 kwietnia, kotka SC Bonni Mon Isena*PL z hodowli Silver Rain*CZ pani Moniki Mulkovej  wygrała BIS kastratek - to już radość dla dwóch klubowych hodowczyń!

 

Na tej samej wystawie wielka radość spotkała jeszcze jedną hodowczynię z naszego klubu. Kotka z hodowli Wink*CZ pani Dagmary Večeřovej, Happy Heaven de Wink*CZ, wygrała BIS młodzieży.

 

Na zdjęciu SC Bonni Mon Isena*PL z hodowli Silver Rain*CZ.

SC Bonni Mon Isena,PL

17 kwietnia 2011

Wczorajsza i dzisiejsza wystawa w Kościanie okazała się znów bardzo udaną dla klubowych kotów. Rudy kocur IC Harley am Trotzbach z hodowli Britabby*PL pani Lilianny Szwarc wygrał dziś BIS, i BOB 2 - gratulujemy tak wielkiego sukcesu! Wczoraj nie było wcale gorzej, bo nasz Rudy Bohater dodatkowo do BIS i BOB 3 wygrał jeszcze BIV. Wspaniale radzą sobie również dzieci Harley'a - na wczorajszej wystawie nominację do BIS w klasie młodzieży wygrał kocurek z hodowli pani Szwarc, Ceres Britabby*PL - gratulacje!

3 kwietnia 2011

Z wielką radością informujemy, że kotka Daisy Duke Lah-Di-Dah *PL, należąca do p. Dariusza Lukasa, wygrała w sobotę na wystawie w Jaworznie BIS w klasie młodzieży, w niedzielę uzyskując NOM BIS. Daisy Duke jest owocem pracy hodowlanej pana Dariusza - tym większa radość i duma.

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy, i życzymy dalszych sukcesów na wystawach!

 

1 kwietnia 2011

Bardzo nam miło, że Klub "Britania" powoli się powiększa. W marcu dołączyły do nas 3 hodowle: BajBri*PL z Zielonej Góry, BiTriBri*PL ze Szczecina, i Dąbrowa*PL z Dąbrowy Tarnowskiej. Tym samym witamy w PKKB "Britania" nowych hodowców: państwa Ewę i Marka Kubiak, Kingę i Jarosława Matyjów, oraz panią Stefanię Garbarz.

Koty niektórych z naszych hodowców będą walczyć na jutrzejszej i niedzielnej wystawie w Jaworznie - trzymajmy kciuki!

 

 

 

 

 

 

 

8 marca 2011

 

 

 

Zapraszamy hodowców do udziału w działającej przy FIFe Breed Council - jest już powołana Breed Council dla kotów brytyjskich, działać będzie pod przewodnictwem pani Lone Lund, sędziego felinologicznego wszystkich kategorii, wieloletniego hodowcy kotów brytyjskich. Breed Council jest ciałem doradczym, i miło byłoby móc zabrać głos w imieniu polskich hodowców w najważniejszych sprawach naszej rasy.

 

 

 

W zakładce 'Rules and Forms' na stronie FIFe znajduje się regulamin Breed Council, i formularz do pobrania:

 

 

 

http://fifeweb.org/wp/lib/lib_current.php

Językiem korespondencyjnym pomiędzy członkami Breed Council jest język angielski.

6 marca 2011

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą wersją Regulaminów Hodowlanego i Wystawowego. Regulamin wystawowy został wzbogacony o działy znajdujące się do tej pory w Regulaminie Sędziowskim, i omawia najważniejsze sprawy związane z sędziowaniem i pracą stewardów.